Anne Sağlığı Konuları NelerSağlık İle İlgili KonularYaşam İle İlgili Konular

Tarlusal Nedir? Adet Söktürücü İlaçlar Nedir?

Tarlusal Adet söktürücü ilaçlar, kesinlikle doğum uzmanları ve kadın hastalıkları uzmanları tarafından yazılmalı ve reçete edilmelidir. İlaçların içerisinde progesteron ve östrojen hormanları bulunması nedeniyle, adet kanamasının başlamasını sağlamak için kullanılmaktadır.

adet söktürücü ilaçlar
adet söktürücü ilaçlar

Tarlusal Nedir?

Kadınlar genellikle tarlusal adet söktürücü ilacı merak etmektedir. Bu tür ilaçlar vücut tarafından cinsiyet hormonuna benzerlik gösteren bir kimyaya sahiptir. tarlusal genel olarak adet söktürücü olarak kullanılmakla birlikte, farklı sorunları gidermek içinde faydalanıldığını da söyleyebiliriz.

Genellikle tarlusal ilacı anormal kanama olması yada adet dönemlerinde düzensizlik gibi durumlarda örnek gösterilebilir. Bazı hastalarda bu ilaç menopoz dönemi sonrasında da kullanılmaktadır.  İlacın kullanımından 3-7 gün içerisinde etkisini göstermekte  ve adet kanamasını başlatmaktadır. Eğer bu süreç haricinde bir durum olur ise lütfen hekiminiz ile görüşünüz.

Tarlusal Ne İçin Kullanılır?

Tarlusal kullanım amaçları, bakımından adet söktürücü ilaç olarak kullanılmaktadır. Kullanımı ardından mevcut adet söktürmesi özelliği ile kanamayı kısa süre içerisinde başlatmaktadır. Adet döngüsü bozuklukları yaşayan veya gecikmeler yaşayan kadınların genellikle kullandığı tarlusal bir çok hekim tarafından da adet söktürücü ilaç olarak verilmektedir. Bu tür ilaçlar cinsiyet hormonuna benzerlik göstermesi nedeniyle, kullanımı ve tavsiyesi yalnızca uzman hekimler tarafından yapılmalı ve reçete edilmelidir. Doktorunuza veya uzmana danışmadan bu tür ilaçları kesinlikle kullanmayınız.

Yan Etkileri Nelerdir?

 

tarlusal
tarlusal

Bir çok ilacın yan etkisi mevcuttur. tarlusal ilaçta diğer ilaçlar gibi bazı yan etkilere sahiptir. Tarlusal yan etkilerine şu şekilde örneklendirme yapabiliriz:

  • Mide bulantısı ve kusma durumu
  • Bel bölgesinde ağrı hissi
  • Göğüşlerde hassaslık oluşması
  • Orta düzeyde ve hafif baş ağrısı

Genel olarak görülen yan etkileri bu şekildedir.  Hastalarda bu yan etkiler aynı düzeyde görünmeyebilir. Yüksek tansiyon ve migren hastalığı olanların bu yan etkilere daha fazla maruz kaldığını söyleyebiliriz. Yan etkiler hasta durumu baz alınarak hastaya uygun şekilde ayarlanması gerekiyor. Bu sebeple birlikte hasta bireylerin ilacı kullanmadan önce doktoruyla görüşmeli ve mutlaka doktorundan bilgi alması gerekmektedir.

Tarlusal Adet Söktürücü İlaç Zararlı mı?

 

tarlusal nedir
tarlusal nedir

tarlusal zararlı mı, eğer adet söktürücü ilacınız doktorunuz tarafından yazıldıysa ve reçete edildiyse, belirlenen dozajda kullanıldığında sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Ancak tüm ilaçlar gibi hasta kafasına estiği gibi kullanım yaparsa ciddi sorunlara yol açabilir. Diğer ilaçlarda da olduğu gibi ilaç kullanımı öncesinde doktorunuzun yazdığı dozaja göre alınmalı ve kullanılmalıdır.

İlacın hormon içermesi nedeniyle gelişi güzel kullanımı sonucunda hormonal bozukluklar ve hormon dengesizliğine yol açacaktır. Vücudunuzun mevcut hormon dengesinin bozulması pek çok sağlık sorununa sebebiyet verebilir.

Emziren Anneler Adet Söktürücü Kullanabilir mi?

 

Kadınlar doğum ardından 1.5 Yıla yakın süresince adet düzensizliği yaşabilir. Ender durumlarda ise doğum ve gebelik sonrasında uzunca bir süre adet kanaması gerçekleşmediği de gözlemlenebilir.  Bu gibi durumların yaşanmasından sonra anne ve anne adaylarının kesinlikle doğum uzmanı ve kadın hastalıkları tarafından muayene edilmesi gerekir. Yapılan tetkiklerin ardından uzman doktorunuz tarafından reçete edilmesi durumunda adet söktürücü ilaçlar kullanılabilir.

Tarlusal kullanma talimatına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. – > Tarlusal Kullanım Talimatı

İlginizi Çekebilir: Levmont Nedir?

8 Yorum

  1. Tarlusal bence en iyi adet söktürücü ilaç olabilir. Bir çok bilgi öğrendim bu sayfa sayesinde teşekkürler

  2. Adet söktürücü ilaç olarak tarlusal bence en iyisi. Tarlusal nedir sorusuna yanıt bulduğum için sevindim.

  3. Tarlusal hakkında gerçekten çok net bir açıklama yapmışsınız. Tarlusal hakkında çok şey merak ediyordum. Sayenizde öğrendim teşekkür ediyorum

  4. Tarlusal ile ilgili tüm bilgileri sayenizde kolaylıkla öğrendim. Gerçekten diğer sitelere göre tarlusalın yan etkileri olsun tarlusalın kullanım alanları olsun her şeyi detaylıca yazmışsınız. Tekrardan teşekkürler.

  5. Tarlusal ve tarlusal yan etkileri ile alakalı tüm bilgiler detaylıca anlatılmış gerçekten teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu