Yaşam İle İlgili Konular

Girişimcilik Fikirler Nedir? Girişimci Nasıl Olunur?

Girişimcilik Fikirler, günümüzde girişimciliğe adım atmak, kendini işini kurmayı isteyen oldukça fazla insan vardır. Girişimcilik dünyası içerisinde kendilerine yer edinme gayesindeki bütün herkesin ilk olarak ihtiyaçları da güzel bir fikirdir. Her girişim güzel bir girişimcilik fikirleriyle başlar. Yapacak olduğunuz işlere karar verirken pek çok konuya dikkat etmeniz gerekse dahi her daim becerilerinize en uygun olan girişimcilik fikirlerini bulmalısınız. Bunun yanı sıra her zaman en çok karı getirecek olan girişimcilik fikirlerini bulmalısınız.

Bu yazımız içerisinde en popüler ve en iyi girişimcilik fikirlerini inceleyeceğiz. Yer vereceğimiz iş kurma ve girişimcilik fikirleri içerisinde küçük girişimler diyebileceğimiz, sermaye gerektirmeyen işlerden bahsedeceğiz. Ayrıca online bir şekilde ilgilenebilecek olduğunuz ve günümüz teknolojisinin yaratmış olduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Bununla beraber ilginç ve karlı gelebilecek olan fikirler üzerinde yoğunlaşacağız. Bu fikirler günümüz şartları baz alındığı zaman önü açık sektörlerde ve avantajlı iş kurma fikirleri olacaktır. Kendi işinizi kurma konusunda sizlere fikirler vermek, kafanızda yeni hedefler ve yollar oluşturmak adına inceleyeceğiniz 3 tane girişimcilik fikir vardır:

E-Ticaret İşi Kurmak

girişimcilik fikirleri
girişimcilik fikirleri

İnternetin gelişmesiyle beraber bilinen en temel iş modellerinden birisi olan alım ve satım işleri genel olarak dijital ortama taşındı. Çok fazla başlangıç sermayesi istemeyen ve yeni sayılan bir iş fikir konumundaki e-ticaret, girişimciler içerisinde son zamanlarda oldukça popülerdir. Başlangıçta büyük bir e-ticaret sitesi üzerinde dükkan açarak ürünlerinizi satabilirsiniz. İşler büyüdükten sonra ise kendi sitenizi açabilirsiniz.

Bununla beraber Amazon, Etsy gibi siteler üzerinde satışlar yaparak da yurt dışı pazarlarına açılabilirsiniz. Eğer bu alan üzerinde kuracak olduğunuz işlerde sabırlı olur ve doğru adımlar atarsanız çok yüksek paralar kazanabilmeniz için herhangi bir sebep yoktur.

Mobil Uygulama Yapmak

Girişimciler arasında en fazla tercih edilmekte olan işlerden birisi de kesinlikle mobil uygulama yapıp satmaktır. Bu işin bu denli popülerleşmesinin başka bir nedeni MobiRoller, GoodBarber gibi kod bilgileri olmadan mobil uygulama yapılmasına fırsat sunan sitelerin çoğalmasıdır. Ayrıca eğer zamanınız bulunuyorsa mobil uygulama yapabilmeniz adına gerekli olan kodlama bilgileri hakkında eğitim vermekte olan binlerce online kurs da bulabilirsiniz. Kodlama işi biraz zaman alıcı ve zahmetli gibi gözükse bile bu işi geleceğe büyük bir yatırım şeklinde görebilirsiniz. Sonuç olarak aracı internet siteleri ile yapabilecekleriniz, kendi bilgilerinizle yapabilecekleriniz kıyasla oldukça sınırlı olacaktır.

Blogger/Vlogger Olmak

İnternet ortamının büyümesi ile beraber oldukça geniş kitlelere ulaşabilme şansınız da her geçen gün artmaya başladı. Bununla beraber de yeni iş fikirleri ortaya çıktı. Açacak olduğunuz bir Youtube sayfası ile ya da blog sitesi ile milyonlarca insana hitap edebilirsiniz. Eğlenceli, farklı ve kaliteli içerikler ürettiğiniz zaman boyunca insanlar kesinlikle sizin işleriniz sık bir şekilde takip edecektir. Google Adsense ve benzer reklam veren firmalardan kazanacak olduğunuz paralarla beraber standart maaş ile çalışacak olduğunuz bir işe göre çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu