Yaşam İle İlgili Konular

Dövüş Filmleri Nelerdir?

Dövüş filmleri, aksiyonun hiçbir zaman azalmadığı, izlerken kalbinizin her daim gümbür gümbür atmasına sebep olabilecek bir liste ile beraber sizlerin karşısındayız. Boks, uzak doğu dövüş sanatları ve bu tarz vurdulu kırdılı pek çok sahnenin yer aldığı nefes kesen bu filmleri sizler adına derledik.

Bu yapımlar, izleyicileri bir yandan gaza getirmeye devam ederken diğer bir yandan ise aksiyon sahneleri ile birlikte büyümeyi başarıyor. Dövüşün yalnızca birer spor dalı olmadığını, bunun aksine ise bir sanat olduğunu da göstermekte olan bu yapımlar, özellikle aksiyon tarzı filmleri seven kişilerin beğenisini kazanıyor. Bizde azim, başarı ve disiplin odaklı olan bu dövüş filmlerini IMDB puanlarına göre sizler adına derledik. İşte karşınızda en popüler dövüş filmleri:

Yumruk Dövüşü (Fist Fight)

dövüş filmleri
dövüş filmleri

Amerikan komedisinin bol şekilde hissedileceği bu dövüş filmi, sizleri kendine bağlamayı başaracak bir cinsten. IMDB puanı, 5.6 olsa bile, Yumruk Dövüşü filmini liste içerisine almaya karar verdik. 

Lisede yer alan bir öğretmenin okuldan atılmasının nedeni olarak, farklı bir öğretmen gösterildiği zaman, atılan kişi intikam almak için kolları sıvar. Ancak karşısında oldukça naif ve saf birisi vardır.

Ölümcül Dövüş (Mortal Kombat)

Bu filmimiz, pek çok kişinin çocukluğunu ya da gençliğini süsleyen Mortal Kombat oyununun, tamamen hikayeleşmiş halidir. Dünyaya uzaydan açılmakta olan bir kapı aracılığı ile her sene dövüş turnuvaları yapılmaktadır. Dünya üzerindeki dövüşçüler ise bu turnuvayı tam olarak 9 defa kaybetmişlerdir. Eğer bu turnuva içerisinde de kazanamazlarsa, uzaydan gelen kötülüklere dünya marzu kalacaktır. Artık dünyanın kaderi tamamen dövüşçülerin elindedir.

Dövüş Kulübü (The Fight Club)

Efsanevi yapımlardan birisi konumundaki ve tamamıyla da gelmiş geçmiş en iyi dövüş filmlerinden birisi olarak adını da sinema tarihine yazdırmıştır. 1999 yapımı olan ( The Fight Club ) Dövüş Kulübü herkes tarafından sevilen ve izlenilmeye devam eden bir filmdir.

Yedi Samuray – Kanlı Pirinç 

Takashi Shimura ve Toshiro Mifune gibi iki tane usta ismini başrollerinde oynadıkları harika bir yapım ile beraber listemizin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Uzak doğu esintilerini sık bir şekilde bulacağınız bu film, oldukça kalitelidir.

Dangal

Sırada ise Aamir Khan’ın en yeni filmlerinden birisiyle zirveye doğru adım adım yaklaşıyoruz. 2016 senesinin en iyi dövüş filmlerinden birisi olan Dangal filminde gerçek bir hikaye uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor.

Büyük Dövüş (Warrior)

Özellikle de Nick Nolte ve Tom Hardy’nin efsanevi oyunculukları ile beraber şekillendirdikleri Jennifer Morrison, Frank Grillo ve Joel Edgerton’un da yer aldığı oyuncu kadrosu oldukça iyidir. 2011 yapımı olan Büyük Dövüş filmi, bu kategori içerisinde en iyi filmlerden birisi olarak huzurlarınıza geliyor. Gavin O’Connor aracılığıyla yönetilen bu film, neredeyse bütün sahneleri ile izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu