Yaşam İle İlgili Konular

Kadın Jandarma Nasıl Olunur?

Kadın Jandarma Nasıl Olunur, birçok meslek arasında polis olmak  isteyenler  gibi Jandarma olmak isteyen de birçok kişinin mevcut olması ile birlikte her zaman erkek mesleği olarak görülmesi dışında kadınların da tercihi olmaktadır.  Jandarma nasıl okunur? Kadın jandarma nasıl olunur? Bu mesleğin birçok özelliği olması ile aynı zamanda belirlenen kriterleri de mevcuttur. Bu kriterler ise aşağıda yer almaktadır.
* T. C. Vatandaşı olmak
* Askerlik koşullarına ayak uydurabilmek fiziki ve ruhsal yapıda olmak
* 4 yıllık lisans veya ön lisans mezunu olmak
* 32 yaşını tamamlamamış olmak
* en az 27 yaşında olmak
* sağlık koşullarında herhangi bir surun olmaması
* hukuki açıdan sicili temiz olmak
* KPSS de en az  70 puan almak
* boy ise erkeklerde 164, kadınlarda 153 olarak  belirlenmiş olsa da yeni olarak belirlenen şartlarda ise erkeklerde 168, kadınlarda ise 162 olarak belirlenmiştir.
* terörle ilgili kişinin bağlantısı olmaması gerekiyor,
* güvenlik soruşturmasından tam not almak şartı bulunmaktadır
* kişinin alkol bağımlılığı olmaması her zaman önemli şartlardan biridir.

Jandarma Olunması İçin Önemli Olan Kriterler Nelerdir?

Birçok meslek grupları içerisinde her zaman en önemli iş alanlarından biri olarak görülen ve  Kara Kuvvetlerine bağlı olan jandarma mesleği oldukça önemli olmaktadır. En önemli mesleklerden biri olan jandarma, Kara Kuvvetleri içerisinde yer alan önemli bir meslek grubu olarak görülmektedir. Jandarma nasıl olunur ? Kadın jandarma nasıl olunur ? Birçok meslek arasında önemli olan jandarma mesleği, aynı zamanda içerisinde bir sürü kriterinde sağlanması için gerekli şartların taşınmasıyla adayları almaktadır.  Bu kriterler ise yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi istenilen şartlara bağlı olarak kişinin istenilen kriterlere  uyması da oldukça önemlidir. Her zaman KPSS şartı aranan meslek grupları içerisinde yer alan jandarma olmak isteyen adaylar için  oldukça zor ve meşakkatli bir meslek olduğu da görülmektedir.

Jandarma Olmak İsteyen Kadınlar İçin Belirlenen Şartlar Nelerdir ?

Mesleki olarak her açıdan önemli detaylarının göz önünde bulundurulması gereken Jandarma mesleği her zaman en çok tercih alanı olan meslekler arasında gelmektedir. Jandarma nasıl olunur ? Kadın jandarma nasıl olunur ? Kadın jandarma olmak için yukarıda da belirtildiği gibi öncelikle KPSS şartının olması gibi 27  yaş sınırının da olması dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu