Yaşam İle İlgili Konular

Naprosyn Plus Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Naprosyn Plus Jel, 30gr ve 50 gr ambalajlarda tüp halinde bulunan bu jel ağrı kesici olması özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. İçeriğinde etkin madde olarak likodakin ve naproksen bulunmaktadır. Naprosyn plus sürülen yerde bulunan kas-iskelet sistemini yumuşatır. Bu yumuşatma ile beraber ağrı ve iltihaplanmayı önemli derecede hafifletir ve azaltır. Diğer ağrı kesici ilaçlara istinaden kokusu hoş ve sürüldüğü alanda leke bırakmama özelliğine sahiptir.

Naprosyn Plus Jel Nedir?

 

Aşağı alanda belirtilen hastalıklarda uygulanacak olan lokal tedavilerde enflamasyon ve ağrı kesici olarak etkilidir.

 • Eklem ve omurgalarda aşırı zorlanmaya bağlı gelişen hastalıklar
 • Eklem ve çevresinde yer alan yumuşak dokunun iltihaplanması ile ortaya çıkan durumlar
 • Burkulma ve ezilmeye maruz kalan doku travmaları
 • Ağrı ve kas gerginliği sonucunda oluşan kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları

Ağrı ve eklem sorunları ile karşılaşanların sıkça kullandığı bu jel, bir çok hekim tarafından tercih edilmektedir. Ağrı kesici ilaç olması özelliği ile hem reçeteli hem reçetesiz olarak eczanelerden kolaylıkla alınabilmektedir. Reçeteli olarak alındığında devlet tarafından ilacın bir kısmı kurumlar aracılığı ile karşılanmaktadır.

 

Naprosyn Plus Jel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Naprosyn Plus Jel yan etkileri
Naprosyn Plus Jel yan etkileri

Naprosyn Plus, içeriğinde sodyum metabisülfit içermesin durumundan nadiren de olsa bazı kişilerde yan etkilerin görünmesinde etkili olabiliyor. Kullanım yapılan duruma göre yan etkileri değişkenlik gösterebilir.  Daha farklı yan etkiler görmeniz durumunda hekiminize başvurunuz. Naprosyn Plus Jel Yan Etkileri şu şekildedir;

 

 1. Cilt üzerinde döküntü
 2. Cilt üzerinde kaşıntı
 3. Vucüt terlemesi
 4. Baş Dönmesi
 5. Vucüt üzerinde sinirlilik durumu

 

Belirtilen yan etkiler her hastada görünmediği gibi her kullanımda da görünmesi, kişinin vucüt yapısına bağlı bir durumdur.  İlaç kullanımında ve sonrasında belirtlen yan etkilerini görmeniz veya hissetmeniz durumunda hemen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Belirtilen yan etkiler dışında da vucüt üzerinde farklı etkiler görebilirsiniz. Bu etkileri görmeniz durumunda ilacın kullanımını durdurmanız ve en hızlı şekilde doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.

 

Naprosyn Plus Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Naprosyn Plus Merhemi kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir? bu ilacın kullanımında yapılmaması gereken işlemler nelerdir? naprosyn plus ilacını kullanırken dikkat etmemiz gerekenler ise şunlardır;

 • Mutlaka dokktorunuzun ve hekiminizin belirttiği ölçülerde kullanım yapınız.
 • Yaşlı hastalarda bunama durumu var ise dikkatlı kullanılmalıdır.
 • Bilinen bir hastalığınız var ise Naprosyn Plus Jel kullanırken doktorunuza danışınız.
 • Gebe ve hamilelik durumunda olanların kullanması tavsiye edilmez.
 • Kullanım durumuna göre geniş yüzeylerin aksine ufak yüzeyler kullanımı tavsiye edilmektedir.
 • Kullanımı aşamasında göz ve çevresinden ilacı uzak tutunuz.

 

Naprosyn plus jel nedir?, Naprosyn plus jel yan etkileri nelerdir? konularına değindiğimiz bu yazımızda sizlere oldukça net bilgiler vermeye çalıştık. İlaç kullanımları ve temin etmeleri doktor tavsiyesi ve önerileri yapılmalıdır. Harici kullanımlardan veya temin etmelerden kaçınınız. Bir başka yazımız olan Tarlusal İlacı adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu