Yaşam İle İlgili Konular

Anime Önerileri Nelerdir? Hangileri İzlenir?

Anime kelimesi aslına bakılırsa ilk olarak Fransızcada ‘’dessin anime’’ şeklinde kullanılmaktadır. İngilizcede ise ‘’animation’’ şeklinde kullanılmıştır. Anime tanımı için Japonlara özgü ve Japon menşeili kendine özgü birer üslubu olan bu çizimlerin canlandırılmasıdır, denilebilir. Bu canlandırma filmler gibi uzun metraj şeklinde olabilir. Ayrıca diziler gibi uzun bölümler olacak şekilde de sürebilir. Animeler genel olarak mangalardan uyarlanılsa da manga dışında pek çok kaynağı da bulunmaktadır.

Anime ile Çizgi Film Arasındaki Fark Nedir?

anime önerileri
anime önerileri

Animeler birçok insanın sandığı üzere çocuklara hitap etmekte olan çizgi filmler değildir. Hemen hemen her yaştaki bireye hitap etmektedir ve konuları ise oldukça geniştir. Animelere teknik olarak bir çizgi film denilmesi pek yanlış olmaz. Ancak çizgi filmlerle de farkının yok denilmesi kesinlikle yanlıştır. Çünkü animeler ilk olarak Japon menşeili olmakla beraber yalnızca çizimlere bakılarak bile farklarını anlayabilirsiniz. 

Çizgi filmlerin konuları genel olarak oldukça basit olurken anime dizilerin ya da filmlerin konularında herhangi bir sınır yoktur, tamamen uçsuz bucaksızdır. Yine de bu konuda haksızlık edilmemesi gerekmektedir. Rick and Mondy gibi çizgi filmler ise yetişkin bireylere hitap etmektedir. Hala daha animelerin çizgi filmler ile aynı olduğunu düşünen kişilere her bölüm sonunda ‘’bu bölüm sonunda ne anladın’’ tarzında sorular sorulmalıdır. Bu tarz bir dizi için ise Serial Experiments Lain dizisinin izlenilmesini tavsiye ederiz.

En İyi Anime Önerileri

Anime dünyası oldukça geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Farklı animeler içerisinde oldukça farklı konulardan bahsedilmektedir. En iyi anime önerileri ise aşağıdaki şekildeki gibidir:

Tengen Toppa Gurren Lagann

Bir birey sizce limitlerini ne kadar fazla zorlayabilir? Ne olursa olsun asla pes etmemek kavramı bu anime ile beraber damarlarınıza kadar işleyecek.

Fullmetal Alchemist + Brotherhood

Aksiyon, gizem ve duygu dolu klasiklerden birisi olan Fullmetal Alchemist anime dizisi, internet üzerinden arama yapıldığı zaman iki farklı versiyonu vardır. Manga sadık olan versiyonu ise Brotherhood olarak geçmektedir. Ancak diğer serisinin de izlenmesini tavsiye ederiz.

Steins;Gate

Paralel evrenler, zamanda yolculuk ve çok daha fazlası bu anime içerisinde. İlk 4-5 bölümü tamamlamanız halinde gerisi akıp gidiyor. İlk sezon ne kadar harika olsa dahi ikinci sezonu genel olarak beklentilerin altında kaldı.

My Hero Academia

Süper kahraman kategorisi içerisindeki epik ve en popüler animelerden birisi olarak gelir My Hero Academia dizisi.

Black Clover

İlk sezonu insanlar tarafından oldukça büyük bir umut ile başlanıldı. İkinci sezondaki düşük animasyon teknikleri ile beraber de insanların umudunu kırdı. Ancak o noktadan sonra ise gitgide daha güzel bir hal almaya başladı.

Attack on Titan

Anime türüne başlamayı istiyorsanız kesinlikle harika bir seçim. Birini anime dizilerine başlatmayı istiyorsanız da harika bir seçim.

One Punch Man

Eğlenceli ve keyifli bir parodi anime olmasının haricinde savaş sahneleri ve kaliteli animasyonları ile beraber izlenmeye değer bir animedir.Keyifli ve eğlenceli bir parodi anime olmasının yanında kaliteli animasyonu ve savaş sahneleri ile izlenmeye değer bir anime.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu