Sağlık İle İlgili Konular

Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer, burun tıkanıklığını nasıl en kısa sürede geçirir ve burnumuzu açarız? En sağlıklı ve etkili burun açma yöntemleri nelerdir?Haberimizde burun tıkanıklığıyla ilgili detaylara yer vereceğiz.

Burnumuz gün içerisinde farklı sebeplerden ötürü tıkanabilir. Bu çok olağan ve doğal bir şeydir. Bunlar kısa süreli olarak bizlere rahatsızlık vermektedir. Tabi ki bu doğallığın yanında bir de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Burun estetik açıdan iyi bir etken olsa da hastalıktan dolayı gerekse günün koşulları sebebiyle burnumuz farklı nedenlerden dolayı tıkanabiliyor. Bu nedenlerden bazıları soğuk havaların gelmesiyle birlikte yaşanılan ve hissedilen grip, nezle ve diğer enfeksiyon hastalıkları gibi. İlaçlar çoğu zaman kısa süreli etkili olsa da bazen uzun vadede işe yaramayabiliyor veya her bünye için etkili olamayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise aklımıza acaba burnumuzu açmak için evde yapabileceğimiz etkili bir yöntem var mı diye araştırmaya koyuluyoruz.

İşte sizlere 2 adımda nasıl kısa sürede burnumuzu açarız onları anlatalım. Üstelik hiçbir tıbbi ilaca ve ek bir şeye gerek  kalmadan saniyeler içerisinde burnunuz tamamen açılacaktır! Tabi ki bu yöntemler kesinlikle etkili olur ve sorununuz ortadan kalkar gibi garantiler veremiyoruz. Çünkü her bünyenin yapısı ve gereklilikleri farklıdır. Bu söyleyeceğimiz yöntemler genel olarak etkili olabilen yöntemler arasındadır. Bu konuyu da dikkate almaktan sakın vazgeçmeyin.

Burun Tıkanıklığı Geçirme Yöntemleri

Birinci Adım 

İlk adımımızda ağzımızdan yardım alıyoruz. Bunun için ilk olarak dilimizin ucunu damağımıza değdirmeye çalışıyoruz. Yani ağzımızın en tepesine değdirmeye çalışıyoruz.

İkinci Adım

Orta – İşaret parmaklarınız bitişik olacak şekilde kaşınızın tam ortasından hareketlendirmeye başlıyoruz. (Aşağı- yukarı hareketler). Çok fazla bastırma yapmadan, narin bir şekilde hareketimizi tamamlamaya çalışalım.

burun tıkanıklığı nasıl geçer
burun tıkanıklığı nasıl geçer

Bu adımları 30 saniye boyunca uygulamaya koyun ve burnunuzun açılmasını bekleyin. Tabi herkeste bu yöntem ve adımlar işe yaramamakta ve olumlu bir sonuç alamamakta. Bu hususları öncelikle baz alabilirsiniz.

Eğer bu adımlar ve yöntemler işe yaramazsa son adım olarak evde uygulayabileceğiniz bir şey daha kalıyor. Bu yöntem ile de burnunuzu tamamen açmak ve rahat nefes alış-verişine kavuşmak mümkün oluyor.

Ekstra Adım

Nefesinizi tutabildiğiniz kadar tutmak. Bu yöntemde etkili ve güzel yöntemlerden biridir. Tabi ki aşırıya kaçmamak kaydıyla. Uzun süreli nefesinizi tutmamaya ve nasıl olsa ben şu saniyeye veya dakikaya kadar tutarım diyip kendinizi gaza getirmeyin sakın. Sağlık bu şakaya gelmez. Aman diyelim.

Sizlere bu yazımda burun açma konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Umarım biraz da olsa rahatlamışsınızdır.

Sağlıklı günler dilerim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu