Yaşam İle İlgili Konular

Ev İçinde Hangi Çiçekler Yetişir?

Ev İçinde Hangi Çiçekler Yetişir, evlerimizde COVİD-19 salgın döneminden beri kalmaktayız. Yasaklara uymamız ve bu virüsü kapmamamız için evlerimizde kalıyoruz. Evde kalırken evin genel görüntüsüne alışıyoruz ve artık aynı gelen şeyler bizi sıkabiliyor. Elbette canımızı sıkan ve aynı gelen ev için değiştirmek için birçok yöntem vardır. Bu durumu en basit yöntemlerle değiştirmek isteyenler için güzel haberimiz var. Evinizin havasını değiştirmek ve evinize renk katmak isteyenler bunu en güzel çiçeklerle yapabilirsiniz. Elbette herkes rengarenk ve mis gibi ortamı ister. Evlerimizde dekorasyona çok önem veririz ve adeta hayatımızın bir parçası olan çiçekler bu konuda bize yardımcı olabilir.

Bu yazımızda sizlere ev içinde hangi çiçeklerin yetişeceğini ve bu çiçeklerin nasıl yetişeceğini anlatacağız. Evinizi daha da güzelleştirmek isteyenler yazımızı dikkatli okusun.

ev içinde hangi çiçekler yetişir
ev içinde hangi çiçekler yetişir

Evimizin havasını ve rengini değiştirmek için en basit yöntem çiçeklerdir. Hem bakımı  ve hem yetiştirilmesi kolay olan bu çiçekleri evimizde bulundurmak bizler için huzur verebiliyor. Sizler için derlediğimiz ev içinde yetiştirilebilecek çiçeklere bir göz atalım:

Ev İçinde Yetişen Çiçekler Nelerdir?

Sukulent: Bu bitki aslında çöl bitkisidir. Gölgeyi ve güneş ışığını fazla sevmezler. Tam evlerimize uygun bir bitkidir. Görüntüsü ve renklerinin farklılığıyla evlerimize güzellik katar.

Menekşe: Çoğumuzun bildiği menekşeleri de evlerimizde bakabiliriz. Bu menekşelerin 500 farklı türü vardır. Çoğu bahar ayında açar ve görüntüsü muhteşemdir. Yaz aylarına kadar açmasını istiyorsanız evlerimiz gibi serin ve gölgelik yerlerde bu menekşeleri yetiştirirseniz koruyacaktır.

Orkide: Orkidelerin bakımız zor gibi gözükse de aslında çok kolaydır. Ortalama bir sıcaklıkta , ışığı da ortalama olabilir ve ortalama bir sulamayla orkideleriniz besleyebilirsiniz.

Kalanşo: Kalanşonun adını pek çok yerde göremeyebilirsiniz. Ancak evinize alırsanız görüntüsü ve renklerinin farklılığıyla evlerimize güzellik katacaktır. Işığı da hiç sorun değildir. Hem güneşli hem de gölgeli ortamda kolayca yetişebilen bir çiçektir.

Ekşi Yonca: Bu çiçeği yetiştirmek için yine diğer çiçekler gibi ortalama ışık ve sıcaklık yeterlidir. Pencere kenarına koymak için çiçek arıyorsanız bu çiçek tam size göredir.

Begonya: Güneş ışığını çok seven bir çiçektir. Balkonunuzu renklendirmek istiyorsanız begonya çiçeklerini kullanabilirsiniz.

Ametist Çiçeği: Bu çiçeği de balkon da yetiştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde güneşi çok seven bir çiçektir.

Sardunya: Bu çiçek ise pencere önünde yetiştirmek için çok ideal bir çiçektir. Hem gölgede hem de güneşte yetişebilir.

Barış Çiçeği: Bu çiçeğin bir diğer ismi kaşık çiçeğidir. Çoğu evlerde görülen en yaygın bitkidir. Bu bitkinin kolay bir bakımı vardır ancak yaprakları zehirli olabiliyor. Bu yüzden evcil hayvanlardan ve çocuklarımızdan uzak tutmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu