Yaşam İle İlgili Konular

Hacker Filmleri Nelerdir?

Hacker Filmeleri, hollywood’un hack konulu ya da bilgisayar korsanları konulu filmleri çoğu zaman herkes tarafından ilgi çekmiştir. Bu içeriğimiz içerisinde, sizler adına hazırladığımız bütün zamanların en fazla sevilen hacker filmleri listesine göz atıyoruz.

Özellikle de bilgisayar, internet ve teknoloji bağımlıların oldukça meraklı bir şekilde izlemiş oldukları hacker filmleri listesini de sizler adına hazırladık.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Hacker Filmleri

The Matrix (1999)

Matrix, tartışmasız olarak bütün zamanlar en ikonik hacker-bilim kurgu filmlerinden birisi konumundadır. Wachowski Kardeşler’in unutulmaz üçlemesi, bütün dünyanın aslında bir simülasyon olduğunun keşfini yapan Neo adında bir bilgisiyar programcısını konu alıyor. Ayrıca onu verdiği savaşı da konu alıyor.

The Italian Job (2003)

The Italian Job, hacker kavramlarını en doğru şekilde konu alan en iyi hacker ve en iyi aksiyon yapımları arasında yerini alıyor. Film, oldukça büyük çaplı bir soygun adına şehrin trafik ışıklarının tamamını hackleyen bir çetenin bütün macerasını takip ediyor.

Snowden (2016)

Snowden filmi, Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA) belgelerini sızdıran bir siber güvenlik uzmanı olan Edward Snowden karakterinin gerçek hikayesini anlatıyor.

ABD’nin izleme ve dinleme faaliyetlerini de kamuoyu ile paylaşan Snowden karakteri, ABD vatandaşlarının bütün mahremiyet haklarını konu alıyor. Bu hakları da cesur bir şekilde savaşmakta olan bir kahraman mı ya da hükümetin bütün sırlarını ifşa eden hain mi? Film, tamamen bu sorular üzerinden ilerliyor.

Who Am I (2014)

hacker filmleri
hacker filmleri

Alman sinemasının yurt dışına ihraç etmiş olduğu en başarılı filmlerden biri konumundadır, Who Am I filmi. Küresel bir üne sahip olan hacker çetesine katılmayı isteyen Benjamin karakterinin bilgisayar dehasını takip etmektedir.

Karakterimiz, Clas isimli yeraltı hacker grubu üzerinden beklediğ i teklifi tam olarak alır. Ancak bu davet, onun adına sonun bir başlangıcı olur.

 

23 (1998)

Hans-Christian Schmid tarafından yönetilmiş olan 23 isimli hacker filminin konusu, 23 Mayıs 1989 tarihinde intihar eden genç bilgisayar korsanı olan Karl Koch’u anlatmaktadır. Her yerde ‘’23’’ sayısını görmekte olan Koch, araştırmalarını ise derinleştirmeye devam ettikçe dünya çapında büyük bir komplo ile karşılaşır.

Bilgisayar korsanı, çok daha fazla bilgiye ulaşabilmek adına arkadaşı olan David karakterinden küresel bir veri ağının içerisine girebilmesi adına yardım ister. Ordu ve hükümet bilgisayarlarına erişim sağlayan bu ikil, Doğu Berlin’e giderek de KGB’ye ulaşmaya çalışır.

Açık Pencereler (Open Windows)

Nick adına bir kişi online bir yarışmaya katılır. Ödül olarak ise çekici aktris Jill karakteri ile tanışma şansı yakalar. Ancak Chord adında birisi Nick’i arayarak, Jill karakterinin tanışma yemeğine bu akşam katılamayacağını dile getirir. Durumu düzeltebilmek için ise Jill’in kişisel bilgisayarının kamerası üzerinde onu canlı bir şekilde izleyebileceğini belirlit. Başlangıçta bütün her şey oldukça güzeldir. Fakat daha sonrasında Jill’in başının büyük bir dertte olduğu ortaya çıkar. Nick ise o kişiyi kurtarabilmek için yollar aramaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu