Diyet İle ilgili Konular Neler

Zayıflamak İçin Öneriler

Zayıflamak İçin Öneriler, insanlar zaman zaman diyet yapmanın peşine düşüyor ve bu diyetleri bilinçli, bilinçsiz bir şekilde yaparak kilo veriyorlar. Peki bu süreç içerisinde verilen kilolar nereye gidiyor? İşte sizlere bunun cevabı… Yoksa kaybettiğimiz kilolar atmosfere mi gidiyor?

Vücudumuz içerisinde her bir şey sistematik olarak çalışmakta ve bu sistematik şema içerisinde büyük bir öneme sahip olan karbonhidrat ve proteinler, vücudumuzun içerisinde farklı bölümlerde depolanıyorlar. Depolanan bu besinlerin bir bölümü daha sonrasında enerji için kullanılıyor diğer bir bölümü ise yağa çevriliyor ve vücudumuzda barınmaya devam ediyor. Zayıfladığımız zaman ise veya diyet yaptığımız zamanlarda ise bu iş tam tersine dönüşüyor. Vücudunuza alacağınız her bir besin yani protein, karbonhidrat ve diğer besinlerin hepsi vücuda enerji için depolanıyor.

Karbondioksit Sırrı!

Zayıflamak İçin Öneriler
Zayıflamak İçin Öneriler

Avustralya’da bu konu ile alakalı olarak bazı çalışmalar yapıldı ve yapılan çalışmalar sonucu insanlar şoka uğradı. İnsanlar diyet yapma süreci içerisindeyken vücuttan atmaya çalıştıkları yağları enerji ile kaybetmiyor aksine vücuttan nefes yolu ile dışarıya salıyorlar. Bu da şöyle gerçekleşiyor; ‘’Vücut içerisine alınan her besin enerji olarak vücudumuzda yer almıyor aksine karbondioksit ile karışarak vücutta yer ediniyor. Vücut kilo vermeye başladığı andan itibaren hem enerji yolu ile hem de karbondioksit yani nefes alıp verme yolu ile zayıflamış oluyor. 10 kilogram yağ bulunuyor ise vücudumuzda bu 10 kiloyu verebilmek için toplamda 8 kilogram karbondioksit tüketiyoruz. Aynı zamanda bu olayla birlikte insanlar zayıflarken 1,6 kilogram veriyorlar.:’’

Zayıflamak İçin Öneriler

Gün içerisinde düzenli olarak yapacağınız koşu sayesinde günlük kilonuzu veya ideal kilonuzu korumuş olursunuz. Koşu ile birlikte yapacağınız diğer sporlar ve yeme içme alışkanlıklarınıza getireceğiniz düzen sayesinde kilo vermiş olursunuz. Mesela gün içerisinde en çok tüketmeniz gereken şey zayıflamak için olanından bahsediyoruz mutlaka en az 2 litre su. İçeceğiniz su hızlı bir şekilde vücudunuzdaki ödeme atacaktır ve kilo vermenizde büyük fayda sağlayacaktır. Su haricinde yeme ve içme alışkanlıklarınıza da bir saat getirebilirsiniz. Örneğin akşam 5’ten sonra hiçbir şekilde yemek yememek gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu