Diyet İle ilgili Konular Neler

Hangi Diyet Daha Hızlı Zayıflatır?

Hangi Diyet Daha Hızlı Zayıflatır, kilo vermek isteyen kişilerin diyete başlamadan önceki en büyük sorunları iştah sorunudur. Zayıflamak isteyen kişiler ne kadar diyet listelerine uysalar da ilk haftalarda aşırı derecede acıkma, iştahsızlık ve halsizlik gibi sorunlar yaşarlar. Bu süreçte hangi diyet daha hızlı zayıflatır bu sorunuza cevap verelim.

Daha Hızlı Zayıflatan Diyet Nedir?

ALKALİ DİYETİ

Alkali diyeti kahvaltı ve öğle öğünlerinde besinlerin istenildiği kadar yemenin mümkün olduğu diyet türüdür. Bu diyette vücuda alınan protein kişide asite neden olabilir. Bu nedenle alkali diyeti bunu dengeler. Bu diyette protein tamamen öğün listesinden çıkarılarak tamamen besin ağırlıklı beslenmeye çalışılır.

İSVEÇ DİYETİ

2 hafta içerisinde 8-10 kilo arası vermenizi sağlayan bu diyet verdiğiniz kiloları almanızı zorlaştıran bir yapıya sahiptir. İsveç diyeti hızlı zayıflama yapmak için önemli bir kaç madde vardır, diyetisyeninin belirttiği düzeyin üzerinde gazlı içecek tüketmemek. İsveç diyeti uzun süre yapılacak bir diyet türü değildir. Kesinlikle 2 haftadan sonra devam etmemelisiniz. 6 günden sonra diyeti bırakmanız tavsiye edilir.

hızlı zayıflatan diyet
hızlı zayıflatan diyet

GAPS DİYETİ

Genellikle otizm, şizofreni gibi rahatsızlığa sahip olan kişilere uygulanan bir diyettir. Gaps diyeti kesinlikle uzmanlar takibinde yapılması gereken bir diyettir. Sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışması için kullanılan bir diyettir. Bu diyetin önemli öğünlerinin arasında kemik suyu, ev yapımı yoğurt ve balkabağı bulunmaktadır. Bu diyet süresince tedavi özelliği yüksek olan havuç, pancar ve kereviz gibi sebzeleri tüketmeniz özellikle diyetisyenler tarafından önerilir.

DETOKS DİYETİ

Detoks diyeti, vücudu toksin maddelerden arındırmanın yarı sıra yağ yaktıran ve ötem attıran bir diyettir. Peki detoks diyeti nasıl yapılır?

Detoks diyetinde 3 ana ve 3 ara öğün bulunmaktadır. Detoks diyeti uygulanırken bu 6 öğün aralarında diyetisyeninin önerisine göre meyve tüketmelisiniz. Tükettiğiniz bu meyveler günlük şeker ihtiyacınızı sağlıklı bir şekilde karşılayacaktır.

CANDİDA DİYETİ

Candida diyeti, insan bedeninde bulunan mantar türü olan Candida’nın olacağı enfeksiyonları azaltmak için uygulanan diyet türüdür. Candida diyeti nasıl yapılır?

Bu diyette şekeri, gluteni ve alkolü hayatınızdan tamamen çıkarırsınız. Bu dediğim besinlerin yerine daha az şekerli besinler tüketilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu