Diyet İle ilgili Konular Neler

En Çok Kilo Verdiren Diyet Çeşitleri Nelerdir?

En Çok Kilo Verdiren Diyet Çeşitleri Nelerdir, beslenme ve diyet hayatımızı sağlıklı bir şekilde geçirmemiz için dengede olması gereken önemli bir etkendir. Beslenmemize dikkat ederken bazen ipin ucunu kaçırdığımız zamanlar oluyor. Böyle durumlarda diyete biraz daha önem vermemiz gerekmektedir.

En etkili diyet çeşitleri nelerdir? Sizler için derledik:

1. Alkali Diyeti

Alkali Diyeti, kahvaltı ve öğle yemeği öğünlerinde özgür bir biçimde fakat kendimizi aşmadan yemek yiyoruz. Akşam yemeğinde gün içerisinde aldığımız ve verdiğimiz kalori miktarına göre bir yemek planlıyoruz. Bu diyette taze sebze ve meyveler yemeniz önerilir. Aşırı miktarda proteinle beslenmenin sonucunda vücudumuzda çok miktarda amino asit birikebilir. Alkali diyeti, beslenme ve diyet içerisinde önemli bir diyet çeşididir ve amino asit dengesini sağlar.

2. İsveç Diyeti

İsveç Diyeti, belirli bir kaç katı kuraldan oluşmaktadır. Diyetisyeninizin önerisi ile gaz içeren içecekler ve kafeinli içeceklere bir süre ara vermeniz gerekmektedir. Diyetin diğer katı kurallarından bir tanesi ise 13 günden kısa sürede diyeti bırakmamak gerekmektedir.

En Çok Kilo Verdiren Diyet Çeşitleri Nelerdir
En Çok Kilo Verdiren Diyet Çeşitleri Nelerdir

3. Detoks Diyeti

Detoks Diyeti, vücuttaki toksinleri atmaya yarayan ve yağ yaktıran bir diyet çeşididir. Bu diyetin önemli noktaları ise düzenli spor yapmaktan geçmektedir. Spora yaparken beslenmemize de dikkat etmemiz gerektiğinden detoks diyeti yaparken 3 ana ve 3 ara öğün yapıyoruz. Ana öğünler ara öğünlerden çok fazla olmayacak şekilde kendimizi tam doymuş hissiyatı içerisine girmeden sofradan kalkmaya zorlamalıyız. Ayrıca günde 6 tane orta boy meyve tüketmeliyiz

4. Candida Diyeti

Candida Diyeti; şeker, gluten, alkol ve belirli süt ürünlerini hayatımızdan bir müddet çıkarmaya yönelik bir diyettir. Bu besinlerin yerini az nişastalı, az şekerli ve glutensiz besinler almaktadır. Özellikle insan bünyesinde bulunan mantarları atmak için insanların bu diyeti de çok sık yapıldığı bilinmektedir.

5. 3+3 Diyeti

3+3 Diyeti, kilolarınızı yeni aldıysanız ve kısa sürede vermek istiyorsanız size en uygun diyet çeşididir. 3+3 diyeti yapılırken haftada 3 gün pilates yapmanız, doğru nefes almayı öğrenmeniz ve su, yeşilçay, probiyotik kullanmanız önerilmektedir.

Bu diyetin en sevilen yanı şüphesiz ki haftanın 1 günü kaçamak yapma hakkı tanımasıdır. Uzmanların önerisidir ki bu haftanın ilk kaçamağını ilk günde yapmak yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu