Diyet İle ilgili Konular Neler

1 Ayda Kaç Kilo Verilir? Nasıl Verilir?

1 Ayda Kaç Kilo Verilir, kilo vermeye karar kılmış herkesin aklına kazınan bir soruyla karşı karşıyayız. 1 ayda kaç kilo verebilirim? Her insanın vücut yapısı farklı olduğu için kilo vermek insanlar arasında değişkenlik gösterebilir. Kilo vermeyi hedefleyen insanların elbette ilk önce kilo vermeye başlamadan önceki kilosu, yaşı, ve metabolizma hızı gibi faktörler bu konuda önemi fazlasıyla görülür. Kilo verme konusunda hem doğal hem de tıbbi yollar vardır. Ve bu da sizin kilo vermenizde farklılık gösterebilir.

Sağlıklı Bir Şekilde Ayda Kaç Kilo Verilmeli?

Ne kadar zamanda kaç kilo verilmeli? Bunun cevabını sizler için en iyi şekilde cevaplamaya özen göstereceğim. Genellikle kilo sorunu fazla olan kişilerin oldukça yoğun bir şekilde üzerinde durduğu bir soru ile karşı karşıyayız. Birçok Sağlık kuruluşların yaptığı açıklamalara göre normal bir şekilde zayıflamanın 1 haftada 500 ile 1000 gr arasında olduğunu söylemişlerdir. Ayrıca vücudunuzun kilo bakımından çok fazla kiloya sahip değil ise Ayda 3 ile 7 arasında kilo kaybınız olabilir. Hatta bazı insanlarda bu rakam değişkenlik gösterebilir.

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Bazı insanlar kilo konusunda aceleci davranır. Ve bu da kendi sağlığı açısından kötü yerlere gelebilir. Sizlere hızlı bir şekilde kilo vermenin vücuda zararlarından bahsetmek istiyorum. Hızlı kilo kaybı sırasında insanların hormon dengesi bozulabilir. ve bu da vücutta cinsel isteksizlik, uykusuzluk gibi sorunlara neden olur. Kilo verme sırasında beslenmeye oldukça dikkat edildiği için eğer vücudunuza gerekli besinleri alamazsanız,  yoğun kas kaybı olur ve kaslarda sarkıntı oluşur. Hatta gün içinde fazlasıyla,  güç kaybı yaşayabilirsiniz. Onun yanı sıra yeterli protein almayan vücutta ani çöküşler başlayabilir. Örnek vermek gerekirse bağışıklık sistemi yeterli protein ihtiyacını almadığından hızlı çoğalmaz ve mücadele edemez.

Kilo Vermenin Püf Noktaları Nelerdir?

Kilo vermeye başlamadan önce kararlılığınızı bırakmamanız gerekiyor. Ve kilo vermeye başladığınız sırada asla pes etmemelisiniz. İnsan vücudunda günlük ihtiyaç olan sıvı tüketmeye de oldukça önem vermek gerekiyor. Ve her gün düzenli yemek öğünlerinizi kendinize alışkanlık haline getirmek sizin için daha sağlıklı olur. Üstelik yemek yediğiniz sırada sağlığınıza zarar verecek şeyler tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu