Diyet İle ilgili Konular Neler

Ne Zaman Diyete Başlanmalı?

Ne Zaman Diyete Başlanmalı, son zamanlarda aldığınız kilolar canınızı sıkıyorsa ve kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bünyenize ve hedefinize uygun bir diyete başlamanızı öneriyoruz. Diyete başlamadan önce kesin olarak karar vermeli ve bu kararınızın arkasında durmalısınız. Sağlığınız ve dış görünüşünüz hayatınızı daha pozitif yaşamak için olmazsa olmazlardandır…

Diyete başlamadan önce aklınıza birçok soru gelebilir. Hangi diyet benim için uygundur? Diyetisyene gitmeli miyim? Ne zaman diyete başlamalıyım? Bu yazımızda sizlere “Ne zaman diyete başlanmalı” sorusunun cevabını uzmanlar ile birlikte inceledik.

Peki ne zaman diyete başlanmalı? Sizler için hazırladığımız uzman diyetisyenlerin diyete ne zaman başlamanız gerektiği ile ilgili görüşleri şu şekildedir:

  1. Serap Andaç Öztürk’ün Tavsiyeleri:

Serap Andaç Öztürk, Medicana Hastanesinde Beslenme uzmanı olarak çalışmaktadır. Serap Andaç Öztürk’ün diyete başlamak için önerisi salı günü diyete başlamak.

Salı günü diyetinizi sahiplenmenizi sağlayacaktır. Diyet sağlıklı beslenme ilkeleri hayatımıza adapte etme sürecidir. Böyle bir süreç için en doğru zaman diyete başlayabileceğiniz en kısa zamandır. Tam anlamı ile kararınızı verin ve buna hazır olduğunuzdan emin olun. Hazır olduğunuzu hissettikten sonra bir diyetisyenden yardım alın. Genelde diyete başlamak için haftanın ilk gününü seçeriz fakat pazartesi günleri iş hayatının başlaması ile zaten yorucu bir gün olmaktadır. Hazır hissediyorsanız gün fark etmez eğer hazır hissetmiyorsanız önümüzdeki salı diyetisyeninden randevu alın ve başlayın.

  1. Gonca Güzel’in Tavsiyeleri:

Gonca Güzel’e göre hafta içi bir gün başlamanız daha doğru olacaktır. Diyete tatil döneminizde veya çarşamba günü iş hayatınızın daha yoğun olmayan bir gününde başlamak ideal olacaktır. Kısa süreli, düşük kalorili bir programla da başlayabilirsiniz. Bu uzun vadede metabolizmanızı yavaşlatacaktır. Hem de sizi gün açısından etkilemeyecektir.

Diyete yoğun bir gününüzde başlamanız uygulamanızı zorlaştırır veya sizi strese sokabilir. Diyete tamamen boş olduğunuz bir gününüzde başlamanız ise sonraki günlerde işin zorluğu devreye girdiği zaman sizi zorlayacaktır. Bunun için haftada hangi gün işiniz yoğun değilse o gün diyete başlamanız önerilir.

Alanında uzman 2 beslenme uzmanının görüşleri bu yönde. Sizde hayatınızı daha sağlıklı yaşamak istiyorsanız ideal gününüzü belirleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu