Diyet İle ilgili Konular Neler

Spor Yapmadan Kilo Vermek Mümkün Mü?

Spor Yapmadan Kilo Vermek Mümkün Mü, gündelik hayatınızda çok yoğun iseniz ve spora vakit ayıramıyorsanız spor yapmadan da zayıflayabilirsiniz. Aslında zayıflamak için sadece yoğun bir spor programına girmeniz ve sonrasında sporu bırakmanız verdiğiniz kiloları hızlı bir şekilde geri almanıza sebep olur.

Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeniz için tamamen size göre hazırlanmış bir beslenme programı uygulamanız gerekir. Size göre hazırlanacak olan program sağlık durumunuz, sosyal hayatınız, yaşınız, besin ve öğün düzeninize göre ayarlanır. Bunun neticesinde size en uygun beslenme programı uygulanır.

Spor yapmak sizi sağlıklı ve süreli zinde bir yapıya sokacaktır. Eğer zayıflama programınız içerisinde spor yapıyorsanız spor öncesinde de yapacağınız sporun gerektirdiği kalori miktarı kadarınca besin almalısınız. Ayrıca spor sonrasında da protein eklemelisiniz. Spor yapmadığınız zaman yapmanız gereken bu ekleri kaldırmak olacaktır. Böylece beslenmeniz açısından spor yapmamanız bir fark yaratmayacaktır.

Bu şekilde sporu bıraktığınız zaman geri gelecek kiloları da düşünmenize gerek kalmaz.

Spor Yapmadan Zayıflamak İçin Öneriler

Spor yapmadan da zayıflamak mümkün olduğunu yukarıdaki yazımızda belirtmiştik. Spor yapmak sizin sağlığınız ve vücut direncinizi arttırmak açısından faydalıdır. Fakat zamanınız yoksa kilo vermek için spor yapmanıza gerek yoktur.

Peki spor yapmadan zayıflamak için neler yapmalıyız? Nasıl daha kontrollü ve sağlıklı bir şekilde kilo verebiliriz?

  • Ana öğünlerinizden önce en az yarım bardak en fazla tam dolu 1 bardak su için. Yemek öncesinde su içmek iştahınızın azalmasını sağlayacaktır böylece daha az besin tüketeceksiniz.
  • Her gün yatmadan önce 1 su bardağı yoğurda 1 yemek kaşığı kadarınca acı biber katarak tüketin. Bu karışım yağ yakmanızı sağlayacak ve metabolizmanızı hızlandıracaktır. ( Evet uyurken de kilo vereceksiniz… ) Ayrıca akşamları yoğurt yemek uyumanızı da kolaylaştıracaktır.
  • Mümkün olduğunda ev işlerinizi kendiniz yapmaya çalışın. Günlük rutin işleriniz yanında ek ev işleri de yaptığınız zaman bu ekstra olarak enerji harcamanızı sağlayacaktır.

Bu vermiş olduğumuz tavsiyelerin yanı sıra bir diyetisyene başvurup programlı bir şekilde ilerlemeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu