Diyet İle ilgili Konular Neler

Emzirme Döneminde Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Emzirme Döneminde Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilir, kadınların emzirirken diyet konusunda titiz davranabilir. Ve kadınlar emzirme sırasında diyet yapmanın ne kadar doğru olduğunu hep bir şüpheci yaklaşımlarla yaklaşırlar. Bu yüzden emzirme döneminde diyet yaparken hızlı kilo vermemeye dikkat edilmesi gerekiyor. Ve diyet sırasında kendi sağlığını tehlikeye atmamak için yüksek kalori almaya özen gösterilmesi daha doğru olur. Aşırı düşük kalori almak insanın sağlığında kötü sonuçlar çıkartabiliyor. Emziren kadınlar için diyet sırasında basit egzersizlerle diyet yapmaya yardımcı olmak insan sağlığı için daha olumsu olabilir diyebiliriz.

Kadınların vazgeçilmez olan tatlı istekleri emzirme sırasında da oldukça ön plana çıkabiliyor.  Bu yüzden günlük hayatta yüksek miktara gereksiz kalori tüketmene sebep olacak tatlı kaçamakları yapmak çok doğru olmaz. Bunun yanı sıra kadınların emzirme sırasında sıvı tüketime dikkat etmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden gündelik sıvı alımını takip etmek ve yeterli bir şekilde sıvı alındığından emin olunması gerekiyor.

Emziren Anneler Ne Zaman Zayıflamaya Başlar?

Kadınların 9 ay boyunca  yaşamış olduğu hamilelik dönemi sonrası emziren annelerin ne zaman zayıflamaya başlayacağına oldukça önem göstermesi gerekiyor. Üstelik doğum sonrası ne kadar zamanda kilo verilebilir. Bu tamamen hamilelik döneminde alınan kilo ile alakalıdır. Gebelik dönemini 7-10 kilo arasında tamamlamış olan bir anne ilk 7 ayın başında gerekli kaloriler alınarak ya da düzenli süt verme sonrası bir anne normal kilosuna kavuşabiliyor. Hamilelik dönemi sırasında normalden fazla alınan aşırı kilo annelerin normal kiloya kavuşması biraz fazla uzun sürebilir.  Bu yüzden gebe kalmış anneler gebelik döneminde aşırı kilo almamaya özen gösterebilir. Aynı zamanda hem kendi sağlığı için hem de bebeği için oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Anne sütü bebeğinizin besin kaynağıdır.

Ayrıca bebeğiniz emzirme sırasında vücudunuzdan çıkan kalori kilo vermeye katkısı bulunur. Şunu da söylemek gerekirse emziren annenin vitamin eksikliği, mineral eksikliği gibi sorunlarına bağlı hastalıkların oluşmaması için hızlı kilo vermeye çalışmak oldukça sakıncalıdır.  Bu yüzden yeterince vitamin ve mineral almazsanız bu sizin sağlınıza büyük tehdit oluşturabilir.

Bir Yorum

  1. siten güzel hocam başarılar dilerim çok güzel konular var bayanların girip okuyacağı bir çok bilgilendirici konular içeriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu