Diyet İle ilgili Konular Neler

Sarkma Olmadan Zayıflama Yöntemleri

Sarkma Olmadan Zayıflama, kilo verme işleminin ardından deri üstünde gözlemlenen sarkmalardan ve bölgesel bozukluklardan kurtulabilmek yapılması gereken öneriler bulunmaktadır.

Aşağıda sarkma olmadan zayıflama için yardımcı olabilecek öneriler aşağıdaki şekildeki gibi verilmiştir.

Hızlı Kilo Kaybına Dikkat

Kısa süre içerisinde verilen hızlı kilo kaybı deriyi olumsuz etkilediği gibi sağlığınızı da olumsuz etkileyecektir. Hızlı kilo kaybı sonucunda kişinin derisinde sarkmalar meydana gelir. Deride sarkma olmaması için yapılması gereken en önemli şey, hızlı kilo kaybına dur demektir. Unutmayın sağlıklı kilo verebilmek için zamana bırakmalısınız. Hızlı kilo vermekten kaçınmalısınız.

Cilt Sıkılaştırıcı Kremler

Kilo verme işleminden sonra kişinin cildini toparlayabilmesi için sıkılaştırıcı kremler kullanması önerilmektedir. E vitamini, A vitamini ve Aloe vera gibi doğal içerikleri barındıran cilt kremlerini kullanmak sizi bu dertlerden kurtarmaya yardımcı olacaktır.

Fazla Güneşe Dikkat

Cilt her zaman beslenmeye ihtiyaç duymaktadır. Güneş altında uzun süre kalmanın sonucunda sıcaklığın ve suyun da etkisiyle cilt çok ciddi hasarlar alır. Bu yüzden kilo verme sürecinde güneş ışınlarına maruz kalmamanız önerilir.

Tuz maskeleri ve Mineral

Yapılan araştırmalarda, özellikle deniz tuzu maskelerin, kilo verdikten sonra derideki kan akışını hızlandırdığı ve sağlıklı bir şeklini tekrar kazandığı bilinmektedir. Mineralle de deniz tuzu kadar etkisini gösterecektir.

Masaj Terapileri

Birçok insanların yorumuna göre masaj yaptırmak zayıflama sonrasında oluşan sarkmaların eski haline geldiğini savunmaktadırlar. Masajın cilde iyi geldiğini ve kanınızdaki hücreleri dengelediği de bilinmelidir.

Ağırlık Antrenmanları

Kardiyo ve egzersiz antrenmanları sayesinde kilo verdi iseniz, ağırlıklı antrenmanlara başlayarak daha sıkı bir hale gelebilirsiniz. Bu antrenmanları yapmanız, şişkin ve kaslı bir hale dönüşeceğiniz anlamına gelmez

Bol Su Tüketmek

Su tüketimi ile de sağlıklı cilde çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Gün içerisinde yaklaşık olarak en az 8 bardak su içmeniz tavsiye edilir. Ayrıca antrenman sonlarında da bolca su tükettiğinize dikkat etmelisiniz. Böylece sarkmalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yoga Egzersizleri

Yoga sayesinde mucizelere göğüs gerebilirsiniz. Yoga ile beraber kilo verebilir, stresten kurtulabilir ve hatta cildinizi sıkı bir hale sokabilirsiniz. Birkaç hafta sonra hem derinizin hem de vücudunuz ne kadar esnek bir yapıya dönüşeceğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu