Diyet İle ilgili Konular Neler

Emziren Anne Ne Zaman Diyete Başlamalı?

Emziren anne ne zaman diyete başlamalı, doğumdan sonra alınan kiloları vermek çok zor görünür. Fakat bu durum tam tersidir. Çünkü emzirme süreci başladığında bu sizin kilo verme hızınızı artıracak bir faktör olacaktır. Emzirme sürecinde anne 100-200 kalori yakar bu da 30 yürümesiyle eş değerdir. Anne bu durumu avantaja çevirip beslenmesine dikkat ederse kilo vermesi kaçınılmaz olur. Sonuç olarak hamilelikten sonra kilo vermek sanıldığı kadar zor değildir. Bu durumda önemli olan şey diyete ne zaman başlanmalı sorusudur. Emzirme sürecinde ilk 6 ay çok ağır bir diyet yapmamalısınız. Fakat doğumdan hemen sonra beslenmenizi bir düzene sokarsanız kilo verme süreci başlayacaktır. Bu noktada kafanıza göre bir beslenme diyeti uygulamalısınız mutlaka bir diyetisyenden görüş almanız gerekir. Diyete başladıktan sonra hızlı kilo kaybetmeniz için yapılacak düşük kalori diyetleri emzirme sürecini olumsuz etkileyecektir. Anne sütü hem anne için hem de bebek için en ideal besindir. 

 Emziren Anne İçin Hangi Diyet Uygun

Emziren anne ne zaman diyete başlamalı
Emziren anne ne zaman diyete başlamalı

 

Emziren Anne diyet ya da kendi beslensin farketmeksizin bol bol su tüketmelidir. Yetişkin insanlar gün içerisinde en az 2 litre su tüketirken emziren anneler bu miktarın 2 katını tüketmelidir. Bol bol su tüketmeniz hem kilo kaybını hızlandıracak hem de süt miktarını artırmaya yarayacaktır. Anne emzirme sürecinde ise kesinlikle öğün atlamaması gerekir. Her diyette yer verilen ara öğünler emziren anneler için de kullanılabilir. Emzirme süreci başladıktan sonra kan şekerinde düşmeler olabilir. Kan şekerinin düşmesi annede açlık hissi doğurabilir. Böyle durumlarda canınız tatlı şeyler çekebilir fakat sizin buradaki oto kontrolünüz çok önemlidir. Kesinlikle tatlı şeylerden uzak durun. Bu duruma karşı alabileceğiniz önlem ara öğünde beslenmektir. Ara öğünün içerisinde mutlaka süt veya yoğurt onun yanında da kuru meyve yiyebilirsiniz. 

Öneriler

 

Hamilelik kilolarını 9 aylık bir süreçte aldığınız için bir kerede vermeniz doğru olmayacaktır. Daha hızlı kilo vermek için size ve bebeğinizin sağlığına zarar verecek yollara başvurmayın. Son olarak unutmamanız gereken durum şekerli besinler tüketmek sütünüzü artırmayacaktır aksine size zarar verecektir bundan dolayı tatlı yiyeceklerden uzak durunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu