Diyet İle ilgili Konular Neler

Zayıflatan Spor ve Egzersiz Önerileri

Zayıflatan Spor ve Egzersiz Önerileri, kadın, erkek, genç veya yaşlı fark etmeksizin hepimiz bir şekilde kilomuza dikkat ediyoruz ve gün içerisinde yediğimiz her bir şeyin bizlere vermiş olduğu kaloriyi tartıp biçiyoruz. Pandemi ile birlikte bu önemde fazlası ile artmış oldu. Hepimizin derdi aynı oldu ve birçoğumuz pandeminin bize getirmiş olduğu fazla kiloları yok etmenin derdine düştük. Peki pandemi dönemi içerisinde aldığımız bu kiloları nasıl verebiliriz? Hangi egzersizler ve sporlar kilo verdirir? İşte sizlere tüm detayları ile pandemi sonrası egzersiz ve sporlar.

Zayıflatan Spor ve Egzersiz Önerileri

Öncelikle söylemeliyiz ki her spor size aynı derece de yararlı olmayabilir. Kimi spor dalı sizi hızlı bir şekilde zayıflatabiliyorken kimi spor dalı da sizin vücudunuzun daha çok gelişmesine yardımcı olmakta. Şöyle de denilebilir; ‘’Bazı spor dallarında kilo vermek diğer sporlara göre çok daha hızlı ve kolay bir şekildedir. Fakat bazı spor dallarında ise bu kilo verme olayı çok uzun zamanlara yayılarak yapılır ve etkisini en doğru bir şekilde göstermiş olur.’’

Zayıflatan Spor ve Egzersiz Önerileri
Zayıflatan Spor ve Egzersiz Önerileri

Birinci önerimiz herkesin bildiği ve rahatlıkla yapabileceği koşudur. Koşunun sadece zayıflamaya etkisi yok. Aynı zamanda kalp ve damar hastalıkları için, akciğerleriniz için mutlaka günlük olarak düzenli bir şekilde koşu yapmanız önerilir. Sevdiğiniz yiyecekleri yedikten sonra kısa süreli koşu yapmanız almış olduğunuz kalorilerin yakılmasını hızlı bir şekilde sağlamış olacaktır. Örnek vermek gerekir ise; ‘’yarım saatlik tempolu bir şekilde koşulan koşu da 400 kalori verebilirsiniz.’’

Ayrıca sizlere önerebileceğimiz bir başka öneri de kaya tırmanışı ve dağcılık yapmanızdır. Fazlası ile aksiyon içeren ve sizi heyecanlandırabilecek olan dağ tırmanışları birçok egzersizi aynı anda yapmanıza olanak sağlar. Tüm vücudunuzu orantılı bir şekilde çalıştırıp hızlı bir şekilde kilo vermenize olanak sağlamış olur.

Yüzme, kilo vermenin en kısa yolu yüzme ile ilgilenmektir. 1 saat boyunca yüzerseniz ortalama olarak 800 ila 1000 kalori arasında yağ yakmış olursunuz ve bu hızlı kilo verme anlamında büyük bir şey demektir. Aynı zamanda yüzme ile omuzlarınızdaki yükleri atar rahatlarsınız. Esnersiniz. Ergenlik döneminde olan birisi ise yüzme ile boyunun uzamasını etkileyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu