Diyet İle ilgili Konular Neler

Egzersiz Olmadan Zayıflama Formülü

Egzersiz Olmadan Zayıflama, aslına bakılırsa kilosunu korumak veya kilo vermek isteyen kişiler için en doğru ve uygun yöntem, sağlıklı bir beslenme programında geçmektedir. Bunun birlikte düzenli egzersizler ile de her şey daha iyi olabilir. Ama bazen yaşam şartları sizi egzersiz yapmaktan alıkoyabilmektedir. Ofisten geç çıkma, çocukları ayrılması gereken zaman, ev işleri gibi sebeplerden dolayı egzersiz için zaman bulamayabilirsiniz.

Peki bu gibi durumlarda neler yapmalıyız? Hiçbir şey yapmayıp, artan kilolarımızı kabullenecek miyiz? Tabii ki hayır.

Bu yazımızda size egzersizsiz zayıflamak için küçük ama çok önemli detayları anlatacağız.

Egzersiz yapmadan kilo vermek için bilinmesi gereken belirli püf noktalar aşağıda belirtilmiştir:

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Yemek yerken teknolojiden ve elektronik aletlerden uzak durulmalı

Yemek yenirken dikkatinizi sadece yemeğinize vermeniz gerekmektedir. Cep telefonunuzu alıp veya televizyon karşısına geçip yemek yememelisiniz. Çünkü televizyon, görsel bir teknolojik alet, cep telefonu ya da bir tablet ile ilgilenir yemek yerseniz eğer sağlıklı beslenemezsiniz. Hiç farkında olmadan normal tüketmeniz gereken miktarlardan daha fazla besin tüketebilirsiniz. Bu sebepten dolayı yemek yerken yalnızca tabağınıza ve yemeğinize odaklanmanız gerekmektedir.

Yavaşça ve uzun uzun çiğneyin

kilo vermek
kilo vermek

Beyin, doyduğunu anlayabilmesi için gerekli bir zamana ihtiyaç duyar. Eğer ki lokmalarını çok hızlı bir şekilde çiğneyip yutarsanız, tokluk hissini duymanız açısından oldukça fazla yemeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı yemekleri yavaşça ve uzun bir şekilde çiğneyerek yemelisiniz.

Küçük Tabaklar Kullanın

Yemeklerinizi yerken olabildiğince daha küçük tabaklar kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde daha çok besin tüketmemiş olursunuz. Şunun farkında olun, ne kadar ben kendi irademe sahip çıkarım derseniz de büyük tabaklarda tüketmiş olduğunuz besinin farkına varamazsınız. Bu yüzden yemek yerken küçük tabaklar kullanmakta çok fayda vardır.

Lifli besin ve bol bol protein tüketin

Yağ yakmak, uzun süre tokluk hissi ve metabolizmayı hızlandırmak, kilo vermenin en önemli özelliklerinden birkaçıdır. Bunun için sağlıklı ve düzgün bir program ayarlayın. Özellikle lifli ve proteinli besinlere yemeklerinizde oldukça yer verin.

Susuz Kalmamaya Özen Gösterin

Bol bol su içmek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Su, tokluk hissi sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Spor yapabilmek için vakit ayıramıyor olabilirsiniz ama bol bol su içerek bu eksiği kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu