Diyet İle ilgili Konular Neler

Ameliyatsız Zayıflama Nedir?

Ameliyatsız zayıflama, özellikle kilolarından rahatsızlık yaşayan fazla kiloları yüzünden sağlık sorunları yaşayan kişilerin dertlerine çözüm buluyor. Ameliyatsız zayıflama yöntemleri arasında en çok tercih edilen operasyon midenin belirli bir bölgesine endoskopik yöntemle uygulanan bir yöntemdir. Ameliyatsız olarak gerçekleşen bu tedavide mide kaslarının kasılması kısıtlanmıştır. Yapılan bu işlemlerle midenin sindirim ve boşalma süresi geciktiğinden hastalar iştah kaybı yaşamaktadır. Hastaların acıkma durumu ortada olmadığında kilo verme süreci daha hızlı işlemektedir.

Ameliyatsız zayıflamada bu yöntem obezite hastalarına, kilo vermek isteyen ve belirli kriterlere uyan kişilere uygulanmaktadır. Ameliyatsız zayıflama hiçbir şekilde cerrahi bir uygulama yapılmayıp, endoskopi yöntemiyle yapıldığından bu durumlarda hasta seçimleri doğru yapılmalıdır. Özellikle bu yöntem vücut kitle indeksi 40 ve üstü olan obez tanısı konmuş hastalarda daha iyi sonuç verecektir. Bu noktada hastaların vücut kitle indeksi belirli değerlerin üzerinde ise ama obez tanısı konulmamış olma durumunda da bu yönteme başvurulabilir. Fakat bu yöntemlere başvurmadan önce spor ve diyetisyen destekli beslenmeyi düşünebilirsiniz

Ameliyatsız Zayıflama Sonrası Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

ameliyatsız zayıflama
ameliyatsız zayıflama

Ameliyatsız zayıflama cerrahi bir operasyon olmadığından işlem uygulandıktan sonra hastalar ertesi gün içerisinde taburcu edilirler. Genel anestezi altında gerçekleşen bu Ameliyatsız zayıflama operasyonu yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir. Hastalar bu işlem sonrasında 1-2 saat gözetim altında tutulur. Daha sonrasında istirahat etmeleri için odalarına götürülür. Çok kısa süre içerisinde günlük yaşantısına devam edebilir hale gelecektir. Bu işlemi uygulamak isteyen çoğu kişinin aklında aslında tek bir soru var “Ameliyatsız Zayıflama Operasyonu ile Kilo Vermek Garanti Midir?” diğer obezite hastalıkları ameliyat gibi alternatiflerle çözüldüğünden tamamen çözüm odaklı işlemler uygulanmaktadır. Fakat ameliyatsız zayıflama yönteminde öyle kilo verme garantisi bulunmamaktadır.

Operasyonun amacı mide kaslarının kasılması ile açlık hissini geç yaşamanızdır. Fakat burada unutmamanız ve atmamanız gereken bir durum var. Hastalar kendilerine önerilen diyet programına sadık kalıp aktif bir şekilde spor yapıp hareketli bir yaşam tarzına geçmeleri durumunda kilo vermeme gibi bir durum söz konusu değildir. Ameliyatsız zayıflama yönteminin bilinirde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu