Diyet İle ilgili Konular Neler

Ne Zaman Diyetisyene Gidilmeli?

Ne zaman diyetisyene gidilmeli? Sorusuna cevap arayan kişiler genelde fazla kilolarını vermek için gitmek isterler. Eğer kilonuz fazla değil ise diyetisyene gitmeniz gerekmiyormuş gibi düşünmeyin.

Özellikle çoğu kadın forumlarında sadece ideal kilom için 8 kilo fazlam var diyetisyene gitmeli miyim? Tarzında düşünceler ve sorular yer almaktadır. Diyetisyene gitmeniz sizin kilonuzu düzene sokacağı gibi sağlığınız için de vücudumuzun alması gereken besinleri belirler. Normal kiloda olan bir bireyde diyetisyene gidip sağlıklı bir beslenme programı almak isteyebilir bu gayet normaldir. Vücudunuzun o hafta alması gereken bütün besinlerden almak gündelik hayatınızda daha zinde kalmanızı, daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Kısacası diyetisyene her zaman gidebilirsiniz. Diyetisyenler sağlığınızı korumak ve kilo vermek için gidebileceğiniz en güvenilir kişilerdir. Eğitim hayatlarında sağlıklı beslenme, kilo kaybı ve kontrollü beslenme gibi birçok konuya hakım olmuşlardır. Diyetisyenler, sağlıklı bireyler için sağlıklarını korumaya yönelik ve geliştirmeye yönelik programlar ayarlar. Sağlıksız kişiler için de sağlığına kavuşturarak gerekiyorsa kilo vermelerine yardımcı olurlar.

Diyetisyene Neden Didilir?

Diyetisyene gitmek için herhangi bir zaman dilimi yoktur. Genel olarak halk arasında bilinen tabiri ile kendisi şişman veya fazla kilolu hisseden kişilerin diyetisyene gideceği sanılır. Fakat sağlıklı olup da sağlığını korumaya gitmek isteyenler de diyetisyene gidip danışabilir. Kilo almak isteyen birisi veya kilosunun normal durumda olmasına rağmen spora başlayacak bir kişi de diyetisyene gidip bilgi alması doğaldır.

Diyetisyene zayıflamak için gelen kişilere diyetisyenler yavaş ve kontrollü bir zayıflama programı hazırlamaktadır. Çünkü hızlı ve kontrolsüz kilo vermenin önemsiz olması, düzene uyulmadığı zaman kişinin tekrar eski haline döneceği bilinmektedir.

Yavaş bir şekilde kilo vermek, hızlı bir şekilde istenmeyen kilolardan kurtulmaktan daha avantajlıdır. Söylendiği zaman sıkı bir program ile kısa süre içerisinde zayıflamak işimize daha çok gelmektedir. Fakat hızlı kilo vermeniz kalıcı bir sonuca ulaştırmayacaktır. Kilonuza göre ideal vermeniz gereken kilo hesaplanır ve buna göre beslenme düzeni de oluşturulur. Ayda ortalama 2 – 4 kilo arasında vermeniz gayet ideal ve iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu