Diyet İle ilgili Konular Neler

Spor Yapmadan Zayıflama, Kesin Sonuç

Spor Yapmadan Zayıflama, zayıflamak genel olarak bir disiplin meselesidir. Birçok kişi zayıflamak istediğinde spor salonuna başlamayı veya yiyeceği yemeği en aza indirgemeyi düşünür. Fakat bu aslında yanlıştır. Yediğiniz yemek miktarını birden azaltmak size ani kilo kaybına yol açabilir. Bu düzeni bozduğunuz zaman hızlıca verdiğiniz kiloları yeniden alırsınız. Dolayısı ile en iyi kilo verme düzenli olarak ve yavaşça kilo vermektedir. Ayrıca spor yapmadan da kilo vermek  mümkündür.

Spor yapmak sizin kalori yakmanıza ve sağlıklı bir birey olmanıza yardımcı edici bir faktördür. Bazen insanlar yoğun iş hayatından veya başlamaya zaman ayıramadığı için spora gidemez. Durum böyle olunca da zayıflayamayacağını düşünür fakat bu algı da yanlıştır. Sizlere bu yazımızda spor yapmadan zayıflama hakkında uzmanların önerdiği püf noktalarından bahsedeceğiz.

Spor Yapmadan Zayıflama Yöntemleri

 

Yemeğe başlamadan önce 1 bardak su için.

Yemeğe başlamadan önce 1 bardak su içmeniz sayesinde hem bünyenizin susuz kalmasını önleyecek hem de yemek sırasında doygunluk hissi yaşayacaksınız. Midenizde yer alan su midenizin dolduğu yönünde sinyal verecek ve yediğiniz yemekten az bir miktarda yediğinizde doyduğunu fark edeceksiniz.

Bu spor yapmadan zayıflamanın 1. ve en büyük adımıdır.

Yiyeceğiniz besinlerin daha az kalorili olanını tercih etmeye çalışın.

Yemek sırasında daha az kalori tüketmeye özen gösterin. Örnek verecek olursak 2 dilim beyaz ekmek 200 kalori içerir fakat 1 paket tahıllı ekmek 130 kaloriden oluşmaktadır. Beyaz ekmeği hayatınızdan çıkarmanız bile diyetinizde çok büyük etki edecektir.

spor yapmadan zayıflama
spor yapmadan zayıflama

Bu hesaplamaları yapan birçok internet sitesi bulunmaktadır. Yemek alternatiflerini bu siteye girerek düşük kalorili olanı tercih etmeye çalışın ve spor yapmadan zayıflama yönünde 1 adım daha atın.

Bitter çikolata tercih edin.

Bazı yazılar içerisinde çikolata ve tatlıları hayatınızdan çıkarmanız önerilir. Fakat bu disiplinli olmamızı zorlayan bir durumdur. Bunun yerine alternatif bir yöntem koymak sizin diyet sürenizi daha uzun tutmanıza yardımcı olacaktır. Çikolata yerine bitter çikolata yiyebilir ve şeker ihtiyacınızı indirebilirsiniz. Bu sayede kaloride yapacağınız tasarruf iyice artmış olacaktır.

Başlangıç için bu 3 yöntemi uygulayarak alternatiflere yönelik bir zayıflama şekli deneyebilirsiniz. Bundan sonraki süreç için diyetisyeninizden yardım alabilir veya öğünlerinizi ufak ufak azaltabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu