Güzellik İle İlgili Konular

Ağda Acısı Nasıl Azaltılır?

Ağda Acısı Nasıl Azaltılır, tüy alma yöntemlerden birisi ağda ile istenmeyen tüylerimizi almaktır. Ama ağda tabi ki canımızı çok yakıyor veya acıtıyor. Canımızı acıtmadan veya yakmadan tüylerimizi almak herkesin hayalidir. Erkeklerde zarif görünüme sahip olmak istiyor. Bu yüzden günümüzde her ne kadar kadınlar yapsa da erkekler de bir o kadar ağdayı kullanıyor.  Bu sebepten ötürü ağda acısı hepimizin ortak sorunudur.

Moralinizi hiç bozmayın çünkü bu yazımızda sizlere ağda acısını azaltma yöntemlerini anlatacağız. Yazımızı dikkatli incelemenizde veya not almanızda fayda var.

Ağda Acısı Nasıl Azaltılır
Ağda Acısı Nasıl Azaltılır

Ağda Acısı Azaltma Yöntemleri Nelerdir?

Ağdanızı kendiniz yapmanız tavsiye edilir. Çünkü başkası tarafından ağda yapılırsa canınızın acısı artacaktır. Ancak ağdanızı kendiniz yapıp kendiniz istenmeyen tüylerinizi alırsanız daha az acıması mümkün olacaktır. Ağdaya başlamadan önce yapılması gereken işlemler vardır. İlk öncelikle vücudunuzu temizlemeniz gerekmektedir. Vücuttaki kirleri yok etmek için kese uygulayabilirsiniz. Vücudunuzu temizlemenizi önermemizdeki temel sebep şudur: Ağda bantları vücudunuzdaki kıl köklerine rahatlıkla yapışır. Bu sebepten ötürü ne kadar iyi yapışırsa ağda yaparken ki acı o kadar azalır.

Vücudunuzu keseledikten sonra bizim önerimiz herhangi bir nemlendirme veya krem sürme gibi işlemler yapmamanızdır. Çünkü bu tür işlemler yaparken cildinizin bunları emmesi gerekir. Cildinizin emme süresi uzun süreceğinden ağda vakti geldiğinde cildiniz ıslak olacağından istenmeyen tüylerinizi istediğiniz şekilde alamayabilirsiniz. Ağdayı yaptıktan sonra nemlendirme veya krem sürme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Ağda acınızı biraz daha azaltacaktır.

Ağdadan önce yapılabilecek bir diğer işlem ise bebek pudrası kullanmanızdır. Bebek pudrası istenmeyen tüylerinizi almada ağdaya yardımcı olur. Çoğu kişi bebek pudrasının acıyı arttırdığını söyler ancak acıyı azaltmanızda yardımcı olur. Bebek pudrasını kullanmanız kanama , yaralanma gibi olayları engeller.

Ağda sıcaklığını ayarlamanızda acınızı biraz daha aza indirecektir. Çünkü ağda ne kadar sıcak olursa o kadar vücudunuzdaki istenmeyen tüyleri yok etmede yardımcı olur. Tabi bu sıcaklığı abartmamanız lazım. Eğer çok sıcak olursa cildinize zarar verebilir ve cildinizde yanma olur. Cildinize ve vücut ısınıza uygun ağdalar hazırlamanız gerekmektedir.

Ağda yaparken nefesinizi kontrol etmede fayda var. Nefes alıp vermek acınızı bir nebze hafifletir.

Ağdanın yapılacağı ortam da bizler için önemlidir. Çünkü yapılan ortamın havasız olması ağda yaparken acımızı arttırabilir. Bu duruma bir farklı örnek ise odanın aşırı sıcak olması acımızı arttırabilir. Bu yüzden ağda yapılan odayı belirlerken ortamın havalandırılması ve sıcaklığın ortalama bir sıcaklık olması ağda yaparken ki acıyı biraz daha indirebilir. Maalesef ağda acısını tamamen yok edemeyiz. Bu tür yöntemler her zaman yaptığınız ağda acısını dindirmesinde yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu