Güzellik İle İlgili Konular

Evde Kolay Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Kolay Cilt Bakımı Nasıl Yapılır, sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak özellikle kadınlar için çok önemlidir. Pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak için mutlaka büyük bütçeler ayırmak gerekmiyor. Birçok kadın bu düşünceyle evde kendi imkanları ile yaptıkları cilt bakımı sayesinde bütçelerini zorlamadan hem de zamandan tasarruf etmiş olmanın tadını çıkarmaktadır. Evde kolay cilt bakımı nasıl yapılır?

Cildimiz neden matlaşır? Konusu cildine özen gösteren ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkesin merakla öğrenmek istediği bir konudur. Elbette herkes cildinin sağlıklı olmasını ister. Fakat gün içinde yaşadığımız yoğunluktan ve hava şartlarının olumsuzluğu gibi nedenlerden kaynaklanan toz, kir, kuru hava, aşırı sıcak, aşırı soğuk gibi etkenler ve güneşin zararlı etkileri yüzünden cildimiz istemesek de mat bir görüntü alır.

Cilt Bakımı İçin Neler Yapabiliriz?

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için vücudumuzu gıdalar, su tüketimi ve uyku düzeni gibi içten ve bakım, nemlendirici ürünler ve maskeler kullanarak da dıştan destekleyebiliriz.

cilt bakımı

Evde cilt bakımı yapmak sanıldığının aksine hem çok zevkli hem de masrafsızdır. Mutfağımızda kullandığımız meyve, baharat, yumurta, limon, bitki çayları ve bal gibi ürünlerden yapılacak karışım ve maskelerin cilt güzelliği ve sağlığına olan mucize etkisi kesinlikle denemeye değer., limon, bitki çayları ve bal gibi ürünlerden yapılacak karışım ve maskelerin cilt güzelliği ve sağlığına olan mucize etkisi kesinlikle denemeye değer.

Mutfaktan Cildimize Mucize Maske Önerileri

Evde cilt bakım maskeleri yapmak cildimizi temizleyerek sivilce ve aknelerin oluşumunu önlemek için kullanabileceğimiz maskeler olabileceği gibi cildin ölü derilerden temizlenmesi ve hücre yenileme etkisi gösteren peeling olacak maskelerdir. Mutfağımızdaki mucizelerden yapabileceğimiz maskelere verebileceğimiz örnekler şunlardır;

  • Karbonat maskesi, karbonat ve su karışımı yapılarak yüze uygulanır. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkanır. Bu karışım bakteri oluşumunu engeller.
  • Elma sirkesi maske ve toniği, cildin derinlemesine temizliğini sağlamakta kullanılır.
  • Bal ve tarçın maskesi
  • Bal ve çilek maskesi

Kendi imkanlarımızla kısa sürede hazırlayabileceğimiz maskeler cildin bakımı ve yenilenmesi için çok yararlıdır.

Cildimize gereken önemi verdiğimizde kendimize olan öz güvenimiz daha da artacaktır. Gereken önemi verdiğimizde kendimize olan öz güvenimiz daha da artacaktır.

İlginizi Çekebilir: Cilt Bakımı Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu