Güzellik İle İlgili Konular

Sırasına göre makyaj nasıl yapılır?

Sırasına göre makyaj nasıl yapılır, dünyada makyaj yapmayan yoktur herhalde. Gün geçtikçe gelişen makyaj dünyası sayesinde bir sürü yeni ürün gelmektedir. Ancak makyaj ürünlerini de sırayla uygulamalıyız. Sırayı bozarsak makyajımız bozulabilir ve bu durum canımızı sıkabilir. Ayrıca makyajı kullanım sırasına göre kullanırsak makyajımız kusursuz gözükür ve güzel bir görüntü sağlar. Makyajınızı sırasıyla ve düzgün yaparsanız zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Önce fondöten mi kapatıcı mı? Makyaj sabitleme spreyi nasıl kullanılır? Bu kadar makyaj malzemesinin arasında hangi ürünü ilk önce süreceğini biliyor musun? Hangi Makyaj Malzemesi Ne için Kullanılıyor? Sırasına göre makyaj nasıl yapılır? gibi soruların cevabını vereceğiz.

Makyaja hazırlık aşaması

İlk makyaj sırası olarak makyaja hazırlık aşaması yer almaktadır.

Nemlendirici ve Makyaj bazı

Makyaja başlamadan önce kesinlikle cildi nemlendirmek gerekiyor. Aksi takdirde nemlendirmeden makyaj yaparsanız cildinize zarar verebilir. Cilt tipine uygun ve günlük nemlendirici sürerek başlayabilirsiniz. Cildin nemlendiriciyi iyice emmesini bekleyin.

2. Aşama: Göz Makyajı

Yoğun bir şekilde göz makyajı yapacaksanız cildinizi nemlendirdikten sonra göz makyajını yapabilirsiniz. Ancak bunu yaptıktan sonra ten makyajını sonraya bırakmalısınız. Eğer Hangisi göz makyajı ürünüdür? diye soruyorsanız bu sorunun cevabını verelim. Göz makyajı malzemeleri, far, eyeliner, ve göz kalemidir. Eğer kaşlarınızı şekillendirmek istiyorsanız göz makyajından önce şekillendirmelisiniz. Aksi takdirde göz makyajına zarar verebilir.

Kaş

Göz makyajından sonraki aşama ise kaş kısmıdır. Kaş için ilk olarak kaşlarınızı yukarıya doğru taramanız gerekmektedir. Daha sonra kaş rengine uygun ince bir kaş kalemi ile aralarındaki boşlukları doldurabilirsiniz.

Far

Kaşlarınızı şekillendirdikten sonra far kısmına geçebilirsiniz. Önce far mı sürülür eyeliner mı? sorusunun cevabını merak ediyorsanız şimdi o sorunun cevabını verelim.  Göz makyajında önce farı daha sonra eyelinerı uygulamalısınız. Göz makyajına mutlaka far ile başlayın.

Eyeliner

Farı sürdükten sonra şimdi gelelim eyeliner  veya göz kalemine. ğer dikkat çekici bir model arıyorsan, kedi gözü makyajına göz atmanı tavsiye ederiz. Kuyruklu eyeliner stili gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek.

Maskara

Maksara, gözlerimizi olduğundan daha büyük göstermemize yaramaktadır.

3. Aşama: Ten Makyajı

Fondöten

Cildinle bütünleşip doğal duran, ama aynı zamanda da kusurlarını ve gözeneklerini gizlemektedir. Ten makyajına ilk olarak fondöten ile başlamalısınız.

Kapatıcı

Eğer kapatıcı kullanacaksanız fondötenden hemen sonra kapatıcı kullanmalısınız.

Bronzer

Kontür makyajından sonra bronzer işlemini uygulayabilirsiniz.

Allık

Daha sonra allık işlemine geçebilirsiniz.

Aydınlatıcı

Son olarak aydınlatıcı sürebilirsiniz.

4. Aşama: Yüzünü Boyutlandır ve Isıt

Bir sonraki aşamada ise yüzünüzü boyutlandırmanız ve ısıtmanızdır. Yüz şeklinize göre uygulama yapmanız gerekmektedir.

5. Aşama: Dudak Makyajı

 

Yüzünüzü boyutlandırıp ısıttıktan sonra dudak makyajına geçebilirsiniz.

Son Aşama: Makyajını Sabitle!

Makyaj sabitleme spreyleri ile yüzünüzdeki makyajınızı sabitleyip hazır olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu