Güzellik İle İlgili Konular

Birbirine Uyum Sağlayabilecek Renkler Hangileridir?

Birbirine Uyum Sağlayabilecek Renkler Hangileridir, instagram’ın ve diğer sosyal medya uygulamalarının hayatımıza daha fazla girmesi nedeniyle oralara yükleyebileceğimiz fotoğraflarda da artık şıklığımıza, tarzımıza fazlasıyla dikkat eder halde olduk. Şıklık ve moda denilince akla gelen isimlerin hepsi Instagram’da veya diğer sosyal platformlarında çeşitli önerilerde bulunup bu önerileri uygulamanızı istiyor. Fakat onların yerine bizlerde sizlerde birbirine uyumlu olan renkler hakkında bazı bilgiler paylaşacağız. Bizim önerilerimizi dinleyip dinlememek yine sizlere kalmış bir şey.

Birbirleriyle renk uyumu içerisinde olan kıyafetler, elbiseler ve diğer ürünler ile kombin yapabilmek çok daha mümkün ve kolaydır. Aynı renkler veya uyumlu renkler birbirleriyle mükemmel seviyede uyum sağladığı zaman göz kamaştırırlar, sizi moda anlamında bir tık daha ön plana atarlar. Doğru ve uygun renkleri seçmek fazlasıyla tarz harekatıdır.

Birbirine Uyum Sağlayabilecek Renkler

Birbirine Uyum Sağlayabilecek Renkler Hangileridir
Birbirine Uyum Sağlayabilecek Renkler Hangileridir

Öncelikle her şeyden önce bilmeniz gereken bir şey var. Her renk birbiriyle uyum sağlayamadığı için renklerin gruplarını bilmeniz gerekir. Renklerin gruplarını bilmeniz ve bunları gruplara ayırarak hareket etmeniz sizin tarzınızı, kendinize olan moda anlayışınızı ortaya çıkartmakta fazlasıyla önem taşımaktadır. Birincil grupta yer alan renkler; ‘’Kırmızı, mavi ve sarıdır.’’ İkincil grupta yer alan renkler; ‘’Turuncu, mor ve yeşildir.’’ Üçüncül grupta yer alan renkler; ‘’Turkuaz, bordo ve doredir.’’ Bu 3 renk grubunu birbiriyle nasıl uyumlu hale getireceksiniz? İşte sizlere tüm detayı…

Her şeyin ve grupların tersini giyeceksiniz. Yani birincil grup arasında yer alan renklerden bir tanesini alacaksınız daha sonra ikincil grupta yer alan renklerden de bir tanesini alıp kombin yapacaksınız. Bu sayede karşınıza çok daha tarz bir kombin çıkmış olacaktır hem de ayna da baktığınız zaman karşınızda görünen kişi gözünüze fazlasıyla uyumlu, fazlasıyla tarz ve fazlasıyla iyi kombinlenmiş olarak gözükecektir. Bu renk grupları arasında yer alan renklerden daha uzaklara gitmeniz veya başka bir renk seçmeniz önerilmez. Aksine bu 3 renk grubundan seçilen 3 renk ile çok kolay kombinler oluşturabilirsiniz. Bunun haricinde ek olarak siyah ve beyazın birbirine mükemmel uyumundan yararlanabilirsiniz. Gri rengini çoğu insan tercih etmez fakat ara ara kıyafetlerinizde bu tür renklere yer verebilirsiniz. Gri rengi diğer renklere göre oldukça nötr olan bir renktir.

3 Yorum

  1. Hani derler ya zevkler ve renkler tartışılmaz diye, aslında tam tersi renklerin uyumu tamamen tartışılır. Göz tırmalamayan renkler ve sezonun trend renklerini kullanarak harika kıyafetler yaratabiliriz. Kombinlerimizi seçerken mevsim, trend gibi detayları da göz önüne almalı ve her daim şık olmalıyız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu