Güzellik İle İlgili Konular

En Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

En Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir, makyaj özellikle kadınlar için hayatın en önemli parçalarından biri haline gelmiştir. Her kadının doğasında güzel olmak ve güzel görünme isteği vardır. Makyaj bir kişinin zevkine göre değişen dış güzelliğe bir parça katan vücut bakımıdır.

Önemli bir buluşma öncesi istemediğiniz bir yerde sivilce çıkabilir. Bunu makyaj ile gizleyebilirsiniz. Bakımına önem veren bazı erkekler de makyaj yapmaktadır.

Makyaj genel olarak bakıldığında ikiye ayrılmaktadır. Bunlar naturel makyaj ve canlı makyajdır. Makyaj yaparken özellikle de canlı makyaj yaparken bazı hatalar kişinin yaşı ve çirkin görünmesini sağlayabilir. Buna yaparken dikkat etmemiz gerekir. İşte dikkat etmemiz gereken bazı makyaj hataları:

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir
En Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir
  1. Rimel Kullanımına Dair Makyaj Hataları:

Rimel alırken tavsiye edilen kaliteli markaları satın almalısınız. Rimeli sürekli yenilemeye ihtiyaç duymamanız açısından kaliteli bir rimel markası satın almak önemlidir.

  1. dikkat etmeniz gereken unsur ise rimeli çıkarır çıkarmaz kirpiklerinize sürmeyin. Fırçanızda fazlalıklar varsa öncelik olarak fazlalık kısmını kağıt mendil yardımı ile alın. Son olarak rimel kullanırken dikey bir şekilde kullanmaya dikkat edin.
  2. Fondöten Kullanımına Dair Makyaj Hataları:

Cildinizi iyi tanıyıp fondöten seçimini öyle yapmanız gerekir. Soluk sürerken fondöten sizi yaşlı gösterebilir bu yüzden daha hafif fondöten sürersek daha genç görünürüz.

Fondöten sürerken elle sürmeyin. Fondöteni elinizle sürmeniz yüzünüze eşit dağılmamasına neden olacak ve çirkin bir görüntü çıkaracaktır. Son olarak fondöteni boyun ve kulak bölgenize uygulamayın.

  1. Allık Kullanımına Dair Makyaj Hataları

Cansız bir cilde sahipseniz allık yardımı ile cildinizi canlandırabilirsiniz. Allık kullanımında yanlış kullanmamaya dikkat etmemeniz çok fazla makyaj yapıyormuş gibi görünmenize sebep olabilir. Bu yüzden allık sürmeden önce fazlalık kısmını alın ve bir kere sürmenizin yeterli olduğunu bilin.

  1. Eyeliner Kullanımına Dair Makyaj Hataları

Hatalı kullanımı daha itici bir göz görünümü oluşturur. Bunun için zor yapılan bu makyajı boş zamanlarınızda deneyebilirsiniz. Doğru kullanıldığında büyük ve çekici bir göze sahip olmanız da makyaj türünü çekici yapan bir özelliği. Eyeliner çekerken kullandığınız kalem oldukça önemlidir. Bunun için kaliteli bir kalem almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu