Güzellik İle İlgili Konular

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir, kadınlar erkeklere göre daha fazla beğeni ve güzel görünme duygusu ile yaşarlar. Bu da kadınların doğası gereği normal karşılanabilecek bir durumdur. Bu duygu teknolojinin gelişmesi ve çok farklı boyutlara ulaşmasıyla birlikte kadınların yaptırabileceği estetik ameliyatlarının da fazlalığını ortaya çıkarttı. Göğüs estetiği günümüzün en çok yaptırılan estetik türleri arasında yer alıyor. Göğsünüzü daha güzel bir hale getirmek için bu tür bir estetik ameliyat yaptırabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Bu tür bir ameliyat sizin isteklerinizle daha da güzelleşir. Yani şöyle; ‘’Siz ne isterseniz o yapılır. Meme büyütme ameliyatı ile birlikte memenizde oluşmuş şekil bozukluğu, sarkıklığı ve meme ucuna müdahale ile memeleriniz daha şekilli olabilir.’’ Göğüs ameliyatı ile memenizde ki hacim büyütülür ve çok daha büyük görüntüye ulaşmanız hedeflenir. Bu operasyon ile birlikte memenizin alt taraflarına silikonlar yerleştirilir ve bu yerleştirilen silikonlar ile birlikte memenizde 4 – 5 santimetre kesikler oluşturulmuş olur. Bu kesikler protez meme ameliyatında gerçekleştirilir. Meme ameliyatı yapılabilmesi için bu estetik öncesinde muayene olmanız gerekir. Doktor tarafınızdan göğüsleriniz incelenip en uygun silikon kararı verilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatı yapabilecek olan dal plastik cerrah dalıdır. Plastik cerrah uzmanları bu ameliyatı steril bir ortam içerisinde ameliyathanelerde gerçekleştirir. Ameliyatın süresi silikonunuzun büyüklüğüne bağlı olaraktan ortalama olarak 1 veya 2 saat sürmektedir. Ameliyat sırasında vücudunuza uygulanacak anestezi ile hiçbir şekilde ağrı hissetmezsiniz. Fakat ameliyat sonrası ağrılar oluşabilir ve bu durum canınızı sıkabilir. Silikonların yapısı gereği ameliyat sonrası uyandığınızda göğüslerinizde bir ağırlık ve gerginlik hissedebilirsiniz. Bu tamamen doğal bir durumdur, endişelenmenize gerek yok.

Bu ameliyat sonrası 1 gece boyunda hastanede doktor gözetimi altında kalırsınız. Doktorunuz gece boyunca gelir sizi kontrol eder ve herhangi bir oluşabilecek zararı engellemiş olur. Ameliyat çıktıktan hemen sonra yemek yiyemezsiniz veya sıvı tüketemezsiniz. Sıvı ve yemek tüketimi ameliyattan 5 veya 6 saat sonrasında gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda bu ameliyat özel bir sargı ile desteklenmektedir. Bu sargıyı ağrılarınız geçene kadar, göğüsleriniz güzel bir görüntüye sahip oluncaya kadar çıkartmamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu