Güzellik İle İlgili Konular

Papatya Maskesi ile Cilt Beyazlatma

Papatya Maskesi ile Cilt Beyazlatma, ten rengini değiştirmek isteyenler bu yazımızı dikkatli okusun. Esmer olanlar beyaz tenli olmak ister. Veya buna başka bir örnek vermek gerekirse beyaz tenli olanlar esmer olmak isterler. Beyaz tenliler bronzlaşma için birçok yöntemi vardır. En basiti ise yazın tatilde deniz kenarında bronzlaşma gibi imkanlar vardır. Ancak teni beyazlatmak isteyenler sakın üzülmesin. Teninizi beyazlatma ise bazı tarifler ile beyazlatma mümkündür. Bu tariflerden birisi de papatya maskesidir. Siz de papatya maskesinin tarifini ve uygulanışını doğru bir şekilde uygulayarak teninizi beyazlatabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere ten beyazlatma yöntemlerinden birisi olan papatya maskesinin tarifini anlatacağız. Ten rengini nasıl beyazlatabilirim? Papatya maskesi nasıl yapılır? Papatya maskesi ile ten rengi beyazlatılabilir mi? gibi sorulara cevap vereceğiz.

Cildi Beyazlatan Papatya Maskesi

Malzemeler:

3 tatlı kaşığı papatya çiçeği

1 fincan su

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı gül suyu (isteğe bağlı)

Papatya Maskesinin Hazırlanışı

1 fincan suyu kaynatın. Ardından içine papatyaları koyun. 7-8 dakika kaynatın.  Süzgeçten geçirip soğumaya bırakmalısınız.

Daha sonra içine bal ve gül suyunu ekleyin. İyice karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza sürün. 15 dakika bekleyin.

Cildinizin aydınlanması ve doğal gözükmesi için düzenli olarak kullanmalısınız. Papatya maskesi haftada 2-3 kez yapılabilir.

Papatya Maskesinin bir başka yararı ise renk bozukluklarına karşı birebir gelir.

Buzdolabı ömrü 1 haftadır.

Muhafaza etmek için hava geçirmeyen bir kaba koymaya özen gösterin. Aksi takdirde bozulabilir ve cildinize zarar verebilir.

Not: Hamilelerin kullanmaları tavsiye edilmiyor.

Papatya Suyu Cilt Lekeleri İçin İyi Midir?

Papatya maskesinin cildi beyazlatma gibi faydasını ve cildi beyazlatmaya yarayan papatya maskesini nasıl yapabiliriz? sorusuna cevap verdik. Şimdi gelelim papatya suyunun cilt lekeleri için iyi midir? sorusunun cevabını vermeye. Papatya insan vücudu için faydalı bir bitkidir. Cilt için papatya suyu faydalıdır. Kozmetik sektöründe de papatya suyunu ciltte fayda sağlamak için kullanılabiliyor. Ancak her ürünün fazla kullanılmasının zararı olduğu gibi papatya suyunun cilt için fazla kullanılması da zararlıdır. Çünkü cildimize zarar verebilir ve kalıcı hasarlara sebebiyet göstermektedir. Papatya suyu cilt hastalıklarına faydalı olmaktadır.

Papatya suyunu ciltteki lekelerin giderilmesinde, akne ve sivilcelerin temizlenmesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca papatya suyunun bir başka yararı ise uyku sorunları, stresin giderilmesi ve adet sancılarının hafiflemesi gibi sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Ancak tabi ki tekrardan uyarımızı yapalım. Papatya suyunu aşırı kullanılmasında ciltte hasar bırakacağını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu