Güzellik İle İlgili Konular

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı, giderek soğuyan hava cildimizi fazlasıyla yıpratacaktır. Diğer mevsimlere göre kış aylarında normalden çok daha fazla ciltte nem kaybı yaşanır. Nem kaybıyla birlikte cildinizin kalitesi giderek düşer. Hem cildinizi matlaştırır bu durum hem de kırışıklıklara sebebiyet verir. Bakımsız ve solgun bir görünümden uzaklaşıp daha sık, daha parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız birazdan sizlere vereceğimiz bilgilerle cilt bakımı konusunda doğal çözümler üretebilirsiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Parlak ve güzel bir cildin en önemli olayı cildi normalden çok daha fazla nemli tutmaktır. Yaz aylarına göre kış aylarında cilt bakımı neden yapılmalı? nem kaybı çok daha fazla olduğundan cilt normal görünümünden uzaklaşacaktır. Bu durumun önüne geçebilmek için cildinize uygun tipte nemlendirici kremler almanız gerekir. Satın alacağınız nemlendirici kremlerin içerisinde yer alan anti-inflamatuar özelliği cildinizi rahatlatıp daha güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Bir diğer sorun ise yağlı ciltlerin sivilcelenmesi.

kış aylarında cilt bakımı
kış aylarında cilt bakımı

Yağlı ciltlere baktığınız zaman neredeyse hemen hemen hepsinde bir sivilcelenme söz konusu. Kim yüzünün veya cildinin herhangi bir yerinin sivilceyle kaplanmasını ister ki? Kimse. O yüzden yağlı ciltler için önerebileceğimiz krem türü su bazlı kremlerdir. Su bazlı kremler, cilt üzerinde oluşabilecek her türlü kızarıklığa ve çatlağa önemli derece de etki ediyor. Aynı zamanda cildin daha az yağlanmasını sağlıyor.

Cildinize C Vitamini Yükleyin

Cildinizin ve derinizin normalden daha hızlı yenilenmesini, lekelerin azalmasını istiyorsanız mutlaka C vitamini içeren ürünler kullanın. Kış meyvelerini tüketerek vücudunuza bol miktarda C vitamini yükleyebilirsiniz. Bu meyveler hangileri; ‘’Portakal, mandalina, kivi.’’ Bu 3 meyve içerisinde bol miktarda C vitamini bulunur. Sadece cildinizi yenilemekle kalmazlar aynı zamanda bağışıklık sisteminizin daha güçlü bir yapıya ulaşmasını sağlarlar.

Güneş Kremi Mucizesi

Güneş kremi sadece yaz aylarında kullanılır diye bir şey yok. Veya tatile gittiğinizde kullanılacak diye bir şey yok. Güneş kremlerini kış aylarında da sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Yazın bitişi, kışın başlangıcı derken güneşin vücudumuza enjekte edeceği mor ötesi ışınlar cildimizin yıpranmasına neden olacaktır. Bu durumun önüne geçebilecek tek ürün güneş kremleridir. UV hasarlarını en aza indirmek istiyorsanız dediğimiz önerileri mutlaka dikkate alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu