Güzellik İle İlgili Konular

Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır, siz de evde yüz masajı nasıl yapılır sorusunun cevabını mı arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Kendi kendinize masaj yaparak hem cildinizi rahatlatabilir hem de dışarıya çıkmayarak zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Evde Yüz Masajı Adımları

Adımlara başlamadan önce cildinizi besleyici özellikleri olan materyallerle nemlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için krem, yağ, doğal bakım kürleri ve benzeri araçları kullanabilirsiniz. Cildinizi nemlendirdikten sonra da izlemeniz gereken adımlara gelin bir göz atalım.

Göz Bölgesi

Evde yüz masajı yapmaya ikinci olarak göz bölgesiyle devam edin. Sağlıklı bir yüz görüntüsü için göz altlarınızı ve göz kapaklarınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor. Göz çevrenizi takip edecek şekilde, yuvarlak ve yumuşak ovaller çizerek göz masajınızı gerçekleştirin. Aynı şekilde kaş bölgenize de yukarıya doğru peeling yapmayı unutmayın.

Alın Bölgesi

Bu işleme her zaman alın bölgesinden başlamanız tavsiyemizdir. Sağ ve sol elinizin iki parmağını kaşlarınızın arasına yerleştirerek yukarıya doğruya hafif masajlar gerçekleştirin. Aynı şekilde saç çizginizi takip ederek yüzünüzün sağ ve sol yarısına doğru da ovalamalar yapabilirsiniz.

Yanak Bölgesi

Yanak bölgenizde masaj işlemini gerçekleştirirken, yüz hatlarınızın aşağıya doğru gerilmemesini istiyorsanız, yukarıya baskı yapmanız çok önemlidir. Parmaklarınızı elmacık kemikleriniz ile çene kemiğinizin arasında bulunan çukura yerleştirerek, burun hizanıza kadar sürekli bir şekilde masaj işlemi uygulayabilirsiniz. Bu peeling işlemini alnınızı hedef alacak şekilde, yani direkt yukarıya doğru yapmayı da unutmayın.

Evde Yüz Masajı Adımları: Ağız Bölgesi

evde yüz masajı
evde yüz masajı

Sağ ve sol elinizin işaret ve orta parmağı ile ağzınızın kenarlarını hafifçe iki yana açın. Yapacağınız açmaları aşağıya doğru değil, yukarıya doğru yaptığınıza da emin olun. Parmaklarınızı kulak yönüne doğru çekerek peeling işlemi uygulayın ve cildinizi rahatlatın.

Çene Bölgesi

Çene ve boyun bölgesine peeling işlemi yaparken parmak eklemlerinizi kullanmalısınız, bu bölgelerin kafatasınızdaki yapısından dolayı eklemlerinizi kullanmadan alacağınız verim oldukça az olacaktır. Dudağınızın hemen altına parmak eklemlerinizi yerleştirin ve çenenizi de destekleyin, sonrasındaysa yukarıya doğru çene çizgisi boyunca masaj işlemini uygulayın.

Boyun Bölgesi

Evde yüz masajı işlemlerinde son olarak boyun bölgesine geçiyoruz. Parmak eklemlerinizle çenenize uyguladığınız işlemi boynunuzda da uygulayın. Çenenizden kulaklarınıza kadar bütün boyun bölgenize, yukarıya doğru, masaj yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Süreç boyunca çene çizginizi çok iyi takip ettiğinizden ve geniş boyun bölgenizin hiçbir tarafını atlamadığınızdan emin olun.

İlginizi çekebilir: Burun Estetiği Nedir ? Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu