Güzellik İle İlgili Konular

Yaz İçin Saç Bakım Önerileri

Yaz İçin Saç Bakım Önerileri, yazın zarar gören saçlarımız için hangi bakım yöntemini yapmalıyız ? Bu bakım yöntemleri nelerdir ? İşte yaz için saç bakım önerileri yazımızın devamında.

Yazın bütün yılın vermiş olduğu yorgunluğu ve stresi arındırmak için tatile çıkarız. Tatile çıkarken saçlarda da değişim meydana gelir. Saç yapısı sürekli değişkendir. Kış aylarında dökülmeler , saçlarda kırıklık gibi bir sürü neden etki göstermektedir. Kış mevsiminden bahar mevsimine geçişte ise fark etmediğimiz değişimler olabiliyor. Mevsim geçişlerinde neler yapmalıyız ? gibi soruların cevabını şimdi verebiliriz.

Saçımızda oluşan yıpranmalar için neler yapılmalı ?

Saçlar cilt gibi yıpranmalara uğrayabilir. Özellikle mevsim geçişlerinde yıpranmalar artıyor olabilir.

  • Kabarmış Saçlar : Saçınız eğer kabarıyor veya elektrikleniyorsa ilk olarak saç nemlendirici ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Saçlarınızı taramak için ıslandığı zaman taramaya çalışın. Aksi takdirde kuru olup tararsanız kabarma ve elektriklenme olabilir. Bu durumu güneş veya deniz tuzu etkileyebilir. O yüzden önerdiğimiz şekilde uygularsanız kabarma olmayacaktır.
  • Yağlı Saçlar : Gelelim yağlı saçlara . En çok karşılaştığımız durum maalesef yağlı saçlar oluyor. Saçın yağlanması en çok güneş karşısında terleme gibi faktörler etkiliyor. Bu durum saçın daha çok yağlı olmasına sebebiyet göstermektedir. Bu durum için kuru şampuanlar tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ekstra olarak saç krem ürünlerini de kullanabilirsiniz. Ancak saç kremini ceviz büyüklüğü kadar alarak saçın sadece uç kısımlarına yedirebilirsiniz.
  • Cansız Saçlar : Yazın cansız ve sönük saçlar canımızı sıkabiliyor. Sanki bir hacmi veya hareketi yokmuş gibi gözükebiliyor. Bunun için saçlarınızı dolgunlaştıran şampuanları kullanabilirsiniz. Yanı sıra şekillendirici köpük kullanarak saçlarınıza şekil verebilir ve daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kırılmış Saçlar : Yaza kırık saçla başlamak bir çok insanın başına gelebiliyor. Kırılmış saçlarınızı düzeltmek için önceden uyarımızı verelim. Sprey, jel gibi ürünleri yanınızdan ayırmayın çünkü denizden veya havuzdan çıktıktan sonra ihtiyaç anında kullanabilirsiniz. Saçınızın kırılmasına engelleyecektir. Bir diğer uyarımız ise düzleştirici ürünlerinin kullanılmamasıdır. Saçınıza ısı verirken gereğinden fazla saçınız kırabilir. Bu yüzden kullanmamanız kırılmayı engelleyecektir.
  • Boyalı Saçlar : Boyalı saçlar diğer saçlara göre daha zahmetli ve yorucudur. Ancak moralinizi bozmayın tabi ki bunun da bir çözümü var. Yanınızdan koruyucu kremi kesinlikle ayırmayın. Çünkü denize veya havuza girmeden önce kullanmanız gerekmektedir. Çıktıktan sonra saçlarınızı yıkamak için boyalı saçlara özel şampuan ve saç kremlerinizi tercih edebilirsiniz.+
  • Solmuş Saç Renkleri : Yazın tabi güneşin etkisi saçlarımızı soldurabilir. Bu durum için farklı bir örnek denizden veya havuzdan çıktıktan sonra saçımıza gerekli müdahale yapmazsak solabilir. Engellemek için bir renk koruyucu şampuan alabilirsiniz. Bu renk koruyucu şampuanı saçınızı 2 yıkamada 1 kullanmanız solmuş saçlara iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu