Güzellik İle İlgili Konular

Türk Kahvesi ile Cildinizi Güzelleştirin

Türk Kahvesi ile Cildinizi Güzelleştirin, türk Kahvesi ile Cildinizi Güzelleştirin uzmanların söylediklerine göre Türk kahvesi kalp ve damar hastalıklarına iyi geliyor. Peki bu Türk kahvesinin cilde de iyi geldiğini biliyor muydunuz?

Türk kahvesi en eski Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel bir kahvedir. O zamanlardan bu zamana kadar gelmesinin en büyük sebebi sağlığımıza yararlı olmasıdır. Bir araştırma üniversitesinin Türk kahvesi ile ilgili yaptığı çalışmalar sonucu Türk kahvesinin cilde iyi geldiğini söylemektedir. Öte yandan doğal yollarla ve kimyasal haricinde cildinizi güzelleştirmek istiyorsanız bu yazımızı dikkatli okumanızı öneririz.

Bu yazımızda sizlere Türk kahvesinin cildimize ne gibi yararları olduğunu anlatacağız.

Türk Kahvesi ile Cildinizi Güzelleştirin
Türk Kahvesi ile Cildinizi Güzelleştirin

Cildimizin sağlıklı , güzel ve pürüzsüz gözükmesi için birçok yol vardır. Ancak tabi bazı denediğimiz yollar cildimize zarar verebiliyor. Özellikle çeşitli kimyasal ürünlerinin de içinde bulunduğu sağlık malzemeleri cildimizde kalıcı sağlık sorunları bırakabiliyor. Türk kahvesi bu süreçte bizlere doğal ve çeşitli kimyasal bulunmadan cildimizi güzelleştirmeye ve sağlığımızı korumaya yardımcı oluyor.

İlk olarak Türk kahvesinin telvesinin cilde yararından bahsedelim. Günlük hayatta yaşadığımız stres veya uykusuzluk gibi sorunların göz altlarımızda veya yüzümüzde şişkinlik gibi sağlık sorunları çıkartabiliyor. Bu tür şişkinliklerin giderilmesi için sağlık kremlerinin içinde bulunan kafein geçirebiliyor. Tabi kremlerde birden çok kimyasal ürün bulunduğu için çoğu kişinin içine sinmeyebiliyor. Doğal olarak bu şişkinliği geçirmek için kahve telvesini kullanabiliriz. Kahve telvesinin içinde bulunan kahve sayesinde şişkinliklere birebir gelecektir.

Şimdi gelelim Türk kahvesi maskesi nedir? Türk kahvesini maskesinin faydaları nelerdir? bu soruların cevabını verelim.

Türk Kahvesi Maskesinin Cildimize Faydası Nelerdir ?

Cildinize bakım yapmanın hem ucuz maliyetli hem de çeşitli kimyasallardan uzak doğal bir şekilde yapmanın birçok yolu vardır. Bu yollardan birisi de Türk kahvesi maskesidir. Türk kahvesi maskesi cildinizi sıkılaştırır ve gözeneklerinizi temizlemenize yardımcı olur. Sivilce gibi sorunların çıkmasını engeller. Cildinizi canlılığını arttırır ve gençleştirmeye yardımcı olur. Özellikle siyah noktalardan şikayetçi olanlar için iyi gelecek Türk kahvesi maskesi bu sorunu ortadan kaldırmada işe yarıyor.

Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Hazırlanır ?

Türk kahvesi maskesini uygulamak için birçok yöntem vardır. Sizler için derlediğimiz maske uygulama çeşitleri ;

  • Öncelikle uyarımızı verelim. Eğer yüzünüzde sivilce bulunuyorsa bu maskeyi yapmamanızı öneririz. Türk kahvesinden 1 tatlı kaşı alın. Daha sonra 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağını alıp karıştırın. Göz altları haricinde yüzünüzün tüm bölgelerine yaptığınız karışımı sürebilirsiniz. Ardından kurumasını bekleyin. Kuruduğundan emin olduktan sonra Daha yüzünü soğuk suyla durulayabilirsiniz.
  • Cildinizin nem dengesini korumak için bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı kahve telvesi alın. Daha sonra 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırın. İhtiyaç duyduğunuz nem bölgesine katmanlar halinde sürebilirsiniz.
  • Gelelim uyku sorunları gibi sağlık problemlerinin göz altlarında oluşturduğu morlukları geçirmeye. Bunun için 1 yumurta akı alın. Daha sonra 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini karıştırın. Bu karışımı gazlı beze sürmeniz lazım. Gazlı bezi de göz altı morluklarınıza koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu