Güzellik İle İlgili Konular

Burun Estetiği Nedir ? Nasıl Yapılır?

Burun estetiği nedir, son zamanların en çok popüler olaylarından bir tanesi de burun estetiği. Estetik denilince akla ilk gelen estetik türlerinden bir tanesi olan burun estetiği hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgi aktarmaya çalışacağız. Bu çalışmamızın içerisinde sırasıyla; ‘’Burun estetiği nedir?’’, ‘’Burun estetiği nasıl yapılır?’’ Bu 2 başlığı ele alacağız.

Burun Estetiği Nedir?

Doğuştan, anatomik bir şekilde burnunuzda bozukluk veya yamukluk söz konusu olabilir. Bu yamukluk veya diğer bir tabirle bozukluğu giderebilmek için cerrahi müdahale yapılarak Rinoplasti ameliyatı gerçekleştirilir. Burun estetiği yaptırmaktaki tek amaç burunda bozukluk olması değildir. Burun bozukluğuyla birlikte anatomik bir şekilde burun yapısında solunum sıkıntısı bulunabilir. Bir diğer konu ise burun estetiği sadece anatomik yapının bozuk olması nedeniyle yapılmaz. Yaşadığınız veya yaşayabileceğiniz kaza sonrası burnunuzda oluşabilecek deformasyonlar nedeni ile, kendi isteğiniz doğrultusunda burnunuza estetik ameliyat yaptırabilirsiniz. Psikolojik açıdan insan ruhunu çok fazla yoran ve bir o kadar yıpratan burun anatomisinin bozukluğu birkaç ameliyat ile düzeltebilir.

burun estetiği nedir
burun estetiği nedir

Burun Estetiği Öncesi

Burun estetiği yaptırmadan önce ilk önce kendinize uygun bir klinik daha sonrasında ise klinik içerisinde uygun bir doktor bulmanız gerekiyor. Veyahut direk olarak internet üzerinden doktor araştırması yapabilirsiniz. Merdiven altı, Sağlık bakanlığı tarafından verilmiş ruhsata sahip olmayan her türlü firmadan uzak durmanız önerilir. Aksi taktirde düzensiz olan burnunuz daha kötü hale gelecektir. Bu da sizin psikolojinizi tamam ile alt üst edecektir. Burun estetiği ameliyatı kesinlikle ve kesinlikle steril bir ortam içerisinde bu işte uzman bir doktorla yapılmalıdır.

Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği için uygun gördüğünüz doktorunuz eğer bu işin ehli ise mutlaka sizi her süreç hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirecektir. Nasıl bir buruna sahip olmak istediğinizi soracak ve isteğinize uygun bir burnu size tasarlayacaktır. Gerekli gördüğü taktirde burun yapınızın içerisinden kıkırdak veya deri alabilir. Burun ameliyatı sonrası estetik hemen size en doğru sonucu vermez. Diğer estetikler gibi hemen sonuç beklemeniz yanlış olur. Genelde bu tür bir ameliyat 6 ila 12 ay arasında en doğru sonucu gösterecektir.

İlginizi çekebilir: Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu