Güzellik İle İlgili Konular

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır, yaş ilerliyor ve çeşitli sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor. Ortaya çıkan sorunlardan bir tanesi de; ‘’Kırışıklık ve yüz yorgunluğu’’. Yaş ilerlemesine rağmen daha ışıltılı, daha parlak ve daha iyi bir cilde sahip olabilmek için ne yapılması gerekiyor? İşte sizlere yüz yogası sayesinde daha iyi bir cilde sahip olmak için öneriler ve bilgiler. Yüz yogasının yüzünüz üzerindeki muhteşem etkisini görün.

Yüz Yogası Nedir?

Daha güzel ve daha iyi bir cilde sahip olmak için illa ki bir hastaneden yardım almanıza veya cerrahi, estetik operasyonlar geçirmenize gerek yok. Diğer insanlar tarafından paylaşılan ve etkisi kanıtlanan diğer ücretsiz yöntemlere de göz atabilirsiniz. Bu diğer etkili yöntemler arasında yer alan ‘’yüz yogası’’ ile fazlasıyla cildinizin sağlıklı bir hale bürünmesini sağlıyor. Yüz yogası ile birlikte yüzünüzdeki kaslar gevşer, kolajen ve doku oranı artar. Sıkı bir cilde sahip olmanın hayali herkeste vardır fakat daha gevşek bir surat ile yani yüz ile daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yüz Yogası Nedir
Yüz Yogası Nedir

Günlük düzenli olarak yapacağınız yüz yogası sizlere bu konuda fazlasıyla yardımcı oluyor ve genç kalmanızı sağlıyor. Yüz yogası yapmak için aynı zamanda hiçbir ekipmana ve uygulamaya gerek yok. Sadece eliniz ile günlük düzenli bir şekilde bu uygulamayı acı ve ağrı hissetmeden yapmanız gerekiyor.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz yogasını yapabilmen için hiçbir ekipmana veya ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaz. Burada ihtiyaç duyacağın tek şey ellerin. Ellerini temiz bir şekilde yıkadıktan sonra yüz yogasını yapmaya başlayabilirsiniz. Birçok yüz yogası hareketi mevcuttur. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir; ‘’Dudaklar ve dudak çevresi için iki elinizle yanaklarınızı geriye doğru attırın ve bu işlemi en az 10 kere tekrarlayın. Geriye doğru çektiğiniz yanaklarınızı yaklaşık 30 saniye boyunca o şekilde bekletin. Bu işlemi yaparak dudaklarınızın daha gergin ve daha dolgun bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. ‘’ Ellerinizdeki parmaklar ile burnunuzun kenarlarını dışarıya doğru çektirin. Bu gibi hareketleri yaparak yüz yogası yapmış olursunuz fakat burada söylemek istediğimiz asıl şey yüz yogası yapmak için belirli olan bir hareket yok. Bu hareketleri vücudunuza sizler farklı farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Mesela sadece yüzünüze uygulamak yerine boynunuza, başınıza ve diğer uzuvlarınıza yine yoga yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu