Güzellik İle İlgili Konular

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır, hem kadınların hem de erkeklerin hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü düzenli ve parlak saçlar, insanların daha öz güvenli bir yaşam tarzlarının olmasın da büyük etkileri vardır. Bunun için saç bakımı, günlük yaşantımızda saç bakımı en çok önemsediğimiz yanlarımızdan bir tanesidir. Bu yazımızda saç bakımı nasıl yapılmalı, doğal yöntemlerle saç bakımı nasıl yapılır gibi önemli püf noktalara değineceğiz.

Saç Bakımında İhtiyacımız Olan Vitaminler Nelerdir?

Saç bakımında ihtiyacımız olan tek şey kuaförler değildir. Kuaförler sadece saç bakımının %10’unu sağlayabilirler. Saç bakımında ihtiyacımız olan en önemli noktalar arasında vitaminler ve doğru beslenme teknikeri gelir. Çünkü doğru beslenme ve saç ihtiyacını karşılayan vitaminler, saçların daha parlak daha yumuşak ve daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

E Vitamini: Saçların hücre yapısını güçlendirmekte saç bakımı vitaminler ve tehlike arz eden durumlara karşı koruyucu rolünü üstlenmektedir. Ayrıca E Vitamini, saçların nemlenmesine ve canlanmasını sağlar.

B12 Vitamini: Bu vitamin, saç ve saç telinin köklerine oksijen takviyesi yaparak saçların, daha uzun ömürlü olmasına etki etmektedir. Ayrıca saçların demir eksikliğini de gidermekte oldukça etkilidir.

B3 Vitamini ( Niasin): Vücuttaki enerji durumunu kontrol etmekte ve kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde oluşmasına sağlar. B3 vitamini, saç derisindeki kan dolaşımını kontrol altına aldığı için saç tellerinin canlı ve sağlıklı olmasını sağlar.

Woman applying spray on curly brown hair close-up

Saç Bakımında Tercih Edilmesi Gereken Doğal Yağlar

Saç bakımı nasıl yapılmalıdır sorusuna yanıt verildiğinde insanlar için önemli bir yere sahiptir. Bunun için kimyasal ve bilinmeyen katkı maddeleri kullanmak, saçların dökülmesine ve kepek gibi saç bakımı doğal yağlar sorunların oluşmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı doğal yağlar ya da doğal kremler kullanmak, saçlarınızın dökülmesini engellemekte ve canlı bir görünüme sahip olmasına neden olur. Saç bakımında tercih edilmesi gereken doğal yağlar şunlardır;

  • Bergamo Otu
  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Badem Yağı
  • Zeytin Yağı

 

İlginizi Çekebilir: Kilo Vermek İsteyenler İçin Önemli İpuçları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu