Yaşam İle İlgili Konular

Vampir Filmleri Nelerdir? Nereden İzlenir?

Vampir konulu filmler genel olarak en fazla izlenmekte olan filmler içerisinde yerini her daim almaktadır. Özellikle ünlü vampir filmleri dünya üzerinde IMDB puanı en fazla filmlerdendir. Vampir konulu filmleri seven kişiler de internet ortamı üzerinden en güzel vampir filmleri tarzında çok sık bir şekilde araştırmalar yapmaktadır. Kendilerine uygun filmi bulduktan sonra da bu filmleri izlemektedirler. 

Vampir filmleri eski ve yeni filmler olmak üzere 2 farklı şekilde çekilmiştir. Peki, en güzel vampir filmleri nelerdir? Eski ve yeni en fazla izlenen vampir filmlerinin listesi nedir? İşte en fazla izlenen ve en popüler olan vampir filmlerini sizler adına derledik.

Girmeme İzin Ver 

Akranları tarafından zulüm görmekte olan ve yalnız bir tutuma sahip olan bir çocuk, çok kısa bir süre öncesinde evinin yanına taşınmış olan 12 yaşındaki Eli karakteri ile tanışır. Kızın gelişiyle beraber küçük kasaba içerisinde garip kayıplar da meydana gelir.

Bakjwi 

Genç bir rahip Afrika’ya doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Geri döndüğünde ise bambaşka bir kimliğe bürünmesine sebep olacak bedensel dönüşümlerden geçecektir. Güney Kore’de ilgi çekici ve çok özel atmosferle beraber çekilmiş bir vampir filmidir.

Efsaneyim

Ünlü Amerikalı aktör olan Will Smith’in başrolünde oynadığı harika bir film. Bir kazanın ardından bütün dünyanın nüfusu yok olur. Hayatta kalan son bireyler de kendilerini insan kanına tamamen susamış bir şekilde tehlikeli mutantların saldırılarından korumak zorunda kalacaktır.

30 Gün Karanlık 

Alaska’nın ücra kasabalarından birisi olan Barrow kasabasında geçen bu oldukça popüler vampir filmi adına tam olarak 5 yıldız verilmesi doğru olacaktır. Bu yerde kışın otuz gün sürer ve gece çöker.

Bizans 

İki tane kadın bir sahil kasabasında yıkık, terk edilmiş bir otel içerisinde konukseverlik bulmaktadır. İki kadın insan kanıyla beslendikleri ve iki asırlık olduklarından dolayı tam olarak da genç sayılmazlar.

Styria 

İçe kapanık ve yalnız bir genç ile beraber çok genç, gizemli ve bilinmeyen bir kız arasında bulunan yoğun ilişkiyi konu almakta olan dramatik bir vampir filmidir.

What We Do in the Shadows

Espirili ve komik bir vampir korku komedi filmidir. Vladislav, Deacon, Petyr, Viago oldukça farklı yaşlarda olan dört vampirdir. Yeni Zelanda’nın günümüz koşullarındaki başkenti olan Wellington şehrinde yaşamlarını sürdürmektedir.

Alacakaranlık 

Genç bir kız hiç bilmediği yeni bir şehre taşınır. Olağanüstü fiziksel yeteneklere sahip olan genç bir adam Edward karakteri ile tanışır. Yakında ise Edward’ın vampir bir aile ile birlikte yaşayan oldukça modern bir vampir olduğu da ortaya çıkar.

 

 

Bram Stoker’s Dracula 

Kont Vlad III, Kont Drakula hakkında bir vampir filmidir. Karısı Elizabeth’in intiharından sonra seçilen kadını aramak adına Victoria Londra’sına doğru yola çıkar. Birinci sınıf oyuncularla çekilmiş harika bir yapımdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu