Yaşam İle İlgili Konular

KYK Wifi Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Kota Sorgulama, üniversitelerin açılması ile öğrencilerde de bir telaş başladı. KYK yurdunda kalan öğrenciler de yurtlarına yerleşti. Yurtlardaki en önemli konulardan biri de internettir. Bu nedenle KYK Wifi Kota Sorgulama konusu da öğrenciler tarafından araştırılır. KYK yurtlarında öğrencilerin kullanabilmesi için internet bulunur. Ancak bu internetin bir kotası vardır.

İnternetin kotası bitse de öğrenciler internete girmeye devam edebilir. Fakat o zaman da internet son derece yavaş olur. Bu nedenle öğrenciler genelde internet kotasını sorgulamak ister. Öğrenciler tarafından internet kotası sorgulama işleminin nasıl yapılacağı merak edilir.

KYK Wifi Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Yurtları tüm illerde vardır. Buralarda pek çok öğrenci kalır. Bu nedenle de kurum wifi kullanımına sınırlama getirmiştir. Bu nedenle öğrenciler sıklıkla KYK Wifi Kota sorgulama işlemi yapar. Kota sorgulama işleminde öğrenciler ne kadar internet kullanım hakları kaldığını görebilirler. Böylece internet kullanımları kontrol edilebilir. Özellikle sınav zamanları öğrencilerin internete çok fazla ihtiyacı olur. Bu nedenle de öğrenciler bu dönemler için internet haklarını saklamayı tercih ederler.

KYK wifi kota sorgulama işlemi şifre alma işleminde olduğu gibi e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilir. E-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yapılır. Bu şekilde kalan internet kullanımları ile alakalı detaylı bilgi alınabilir. Sorgulama işlemi e-devletten ya da KYK sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir.

  • E-devlet üzerinden sorgulama yapacak olan öğrencilerin ilk önce KYK wifi şifresi alması gerekir.

  • Şifre işlemleri de e-devlet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

  • KYK wifi kota sorgulama işlemi için sisteme giriş yapıldıktan sonra Kota Bilgileri sekmesinden bu işlem kolay bir şekilde yapılabilir.

  • Sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılabileceği gibi KYK’nın resmi sitesi üzerinden de yapılabilir.

KYK Wifi Şifresi Nasıl Alınır?

kyk
kyk

KYK wifi ile internete bağlanabilmek için öncelikle şifre alma işlemi gerçekleştirilmelidir. Şifre alma işlemi e-devlet üzerinden yapılabilir. Bunun dışında kaldığınız yurdun ilgili biriminden de bu işlemi yapabilirsiniz. Şifre almak için;

  • İlk önce siteye girmek gerekir.

  • T.C. kimlik no ve şifre ile sisteme giriş işlemi gerçekleştirilir.

  • Bir sonraki aşamada kişilerin GSB yurdunda kalan öğrenci seçeneğini tercih etmesi gerekir.

  • Ardından taahhüt onayı ile başvuru formu sayfalarının doğru olarak doldurulması gerekir.

Bu adımlar takip edilerek kolay bir şekilde KYK wifi şifresi alınabilir. Şifre ile internete de girilebilir.

Şifreyi değiştirmek için de aynı sayfada bulunan şifre değiştir butonuna tıklamak gerekir. Bu şekilde güçlü ve sağlam bir şekilde şifre almak mümkün olur.

KYK Wifi Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK wifi şifresi alma işleminin ardından akıllı telefonlar ile KYK wifi ağına bağlanmak mümkündür. Burada öncelikle telefondan wifi ağına bağlanmak önemlidir. Sonrasında KYKWIFI ağına tıklamak gerekir. Bu ağa tıklanması ile sistem öğrencileri KYK sayfasına yönlendirir.

KYK sayfasına yönlendirilme işleminin ardından kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak mümkündür. Öğrenciler bazı durumlarda KYK wifi giriş yaparken sıkıntı yaşayabilir. Bu gibi durumlarda öğrencilerin öncelikle mobil ağın açık olup olmadığını kontrol etmesi gerekir. Eğer mobil ağ açık ise bu ağ kapatılmalıdır.

Telefon ya da bilgisayar başka bir wifi ağına bağlanmış ise diğer ağların unutulması gerekir. Sonrasında KYK wifi ağına bağlanmak tekrar denenmelidir. Bunun yanında akıllı telefonlarda arkada herhangi bir VPN uygulaması olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Çalışan bir VPN uygulaması varsa o zaman bunun pasif hale getirilmesi gerekir. Sonrasında ise tekrardan KYK wifi ağına bağlanma denenmelidir.

İlginizi çekebilir: Kadın Astsubay Nasıl Olunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu