Anne Sağlığı Konuları Neler

Çocuklar İçin Güvenilir Siteler

Çocuklar İçin Güvenilir Siteler, internet dünyası ve sosyal medya öyle bir şey haline geldi ki artık buralarda dolaşırken çocuklarımız için fazlasıyla endişelenmeye başladık. Bu endişe de haklısınız. Çünkü sosyal medyalar ve internetin içerisinde beklenmedik ve istenmedik birçok video, yazı ve diğer materyallerde zararlı içerikler bulunuyor. Bu zararlı olan her içerik belki de çocuğumuzun bilinç altında yer edinecek ve her zaman onun kabusu olacak. Kim bilebilir böyle bir şey olmayacağını? İsterseniz gelin hep birlikte çocuğunuz internette nasıl daha fazla güvende kalabilir? Çocuklar için güvenilir siteler hangileri? Bunları detaylı olarak inceleyelim.

Çocuklara Faydalı Internet Siteleri

İnterneti güvenilir hale getirmek istiyorsak ve çocuğumuz için endişelenmek istemiyorsak mutlaka çocuğunuz interneti kullanırken ‘’güvenilir internet’’ profili açık kalsın. Bu profil sayesinde çocuğunuz zararlı olarak nitelendirilen hiçbir siteye giriş yapamayacaktır ve ona güvenilir bir ortam sağlamış olacaksınızdır. Günümüzde bazı intihara sürükleyici oyunlar çok fazla ön plandayken ve herkes tarafından kolay bir şekilde indirilebilir halde iken lütfen dikkatli olmayı unutmayın.

Güvenilir Youtube Kanalları

Youtube günümüzün en çok tercih edilen ve çocuklar tarafından en çok sevilen dijital video platformudur. İçerisinde sayısız video bulunmaktadır ve bulundurduğu videolara her ne kadar filtreler dahil etse de zaman zaman çocuklarımız bu içeriklere maruz kalabiliyorlar. Çocuklarınız için youtube’da takip edebileceğiniz video kanallar şunlardır; ‘’Jellies, Youtube Kids.’’ Özetle bu 2 kanal çocuğunuzun gelişimi konusunda, günlük hayatında enerjisini toplayabilme konusunda fazlası ile yararlı olabilecek 2 kanaldır.

Hayali karakterler ile desteklenen video kanalları çocuklarınızın becerisini arttıracak aynı zamanda eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayacaktır. Youtube arama butonuna verdiğimiz kanal isimlerini yazarsanız çok kolay bir şekilde bu kanallar ulaşım sağlamış olursunuz. Takip ederek her yeni video yüklediklerinde bu kanalların videolarını izlemeye başlayabilirsiniz.

Hatırlatma: Her ne kadar güvenilir olarak nitelendiriliyor olsa da bu kanallar yine de çocuklarınız için en uygun kanalı bulma konusunda araştırmayı mutlaka sizler yapmalısınız.

Çocuğunuza internet üzerinde video izlemeyi yasaklamak yerine ona daha güvenilir bir ortamda güvenilir olan kanallardan video izlemeyi tercih ettirebilirsiniz. Güvenilir olan bu kanallar yukarıda da dediğimiz gibi çocuğunuzun hayal dünyasını, gelişimini olumsuz yönde etkilemek yerine daha çok katkıda bulunarak onların her anlamda gelişmesini destekleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu