Güzellik İle İlgili Konular

Doğal El Bakımı Kürleri

Doğal El Bakımı, yıpranmış ve kurumuş eller için doğal el bakımı kürleri en iyi çözümleri sunmakta. Çeşitli kimyasallar içeren ve oldukça da masraflı olan kremleri kullanmak yerine siz de evinizden ya da marketlerinizden temin ettiğiniz materyallerle son derece etkili bir kür hazırlayabilirsiniz.

Doğal El Bakımı Kürleri

Vereceğimiz üç adet doğal el bakımı kürü ile cildinizin sağlıklı kalması için en iyi yöntemleri sizlere tanıtacağız. Özellikle ölü deri, nemsizlik, çatlama ve benzeri cilt problemleri çeken takipçilerimiz için bu öneriler son derece etkili olacaktır. Gelin bahsettiğimiz bu tariflere yakından bakalım.

Bal ve Yumurta Akı

Yumurta akının içeriğindeki protein ve besin miktarları cilde büyük fayda sağlamaktadır, balın içeriğindeki şeker yumurta akı yağı ve besinleriyle birleşince de ortaya son derece etkili bir kür çıkıyor. En çok sevilen doğal el bakımı kürleri arasından bal ve yumurta akı karışımını siz de deneyebilirsiniz. İki bileşenin muazzam uyumuyla beraber cildiniz yumuşacık, nemli ve son derece sağlıklı olacak.

doğal el bakımı
doğal el bakımı

Avokado, Şeker ve Zeytinyağı

Şeker ve zeytinyağının antioksidan özellikleri bulunduğu için cilde çok iyi geldiği bilinen bir gerçek. Zeytinyağından gelen yağ asidiyle beraber cildinizi en iyi şekilde besleyebilirsiniz. Birçok kişinin bildiği bu karışma biz ek olarak avokado faktörünü de etkiliyoruz. Hafif etli avokado kabuğunu, şeker ve zeytinyağı suyuna bandırdıktan sonra, vücudunuza yedirerek oldukça etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Badem Yağı, Su ve Hafif Beyaz Sirke

Beyaz sirkenin asidik oranı ciltteki ölü derileri ve zararlı bakterileri yok etmede çok etkilidir, hali hazırda badem yağının içerdiği mineraller ve besinlerle cilde son derece besleyici özellikleri bulunduğu da bilinmekte. Hafif miktarda beyaz sirke ile badem yağını suyla karıştırarak oldukça basit ama etkili bir kür elde edebilirsiniz. Ancak beyaz sirke oranını fazla kaçırırsanız bu durum size ters tepebilir, beyaz sirke oranını iyi ayarlamanızı da ayrıca tavsiye ediyoruz.

Son tavsiyemizle birlikte doğal el bakımı kürleri yazımızın sonuna geldik. Tavsiye ettiğimiz karışımları düzenli bir şekilde kullanarak siz de sağlıklı ve yumuşak ellere sahip olabilirsiniz. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın, sağlıklı günler dileğiyle, hoşça kalın.

İlginizi çekebilir: Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu