Diyet İle ilgili Konular Neler

Kilo Vermede Etkili Diyetler

Kilo Vermede Etkili Diyetler, herkes bir şekilde diyet yapıyor veya diyet yaparken kilolarını hızlı bir şekilde vermenin yollarını arıyor. Fakat hızlı bir şekilde kilo vermeniz demek sağlığınız açısından büyük tehlike demek. Vücudunuzda kaybedeceğiniz vitaminler, mineraller ve diğer bir çok besin öğesi demek. Bu vitaminler ve mineraller kilo vermeye çalışırken vücudunuzda hızla eksilirken sizler kilo verdiğiniz için çok fazla sevineceksiniz fakat iş o kadar da iyi bir şekilde ilerlemiyor olacaktır. İnsanlar ‘’en iyi diyet nedir?’’ şeklinde sürekli internette araştırma yapıyor ve çeşitli yollara başvuruyor. Peki bu diyetler arasında en sağlıklı olanı hangisi?

Alkali Diyeti Nedir?

Alkali diyeti en sağlıklı ve en hızlı sonucu verebilecek diyetler arasında ilk sırada yer alıyor. Alkali diyetinizde kahvaltılarda veya öğle yemeklerinde istenildiği kadar yemek yiyebilme özelliği ile karşımıza çıkarken adından da anlaşılacağı üzere aşırı şekilde pH değeri yüksek su tüketmeniz de gerekmektedir. Sürekli olarak protein içerikli besinler ile yaşamanızı şekillendirmeyin protein harici diğer besinlere yönelin. Protein bir zamandan sonra vücudunuzda aşırı şekilde asit oluşumuna neden olacaktır. Bu da vücudunuz için zarar demektir.

Kilo Vermede Etkili Diyetler
Kilo Vermede Etkili Diyetler

Alkali diyetin içerisinde şunlar yer alıyor; ‘’Taze meyve ve sebzeler.’’ Alkali diyette tüketmeniz gereken ilk önce su daha sonrasında ise meyve ve sebzeler. Gün öğünlerinizi bu şekilde ayarlayarak hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Unutmayın hızlı ama sağlıklı bir şekilde.

Gaps Diyeti Nedir?

Gaps diyeti ise 2. Sırada yer alan diyetimiz. Gaps diyeti sadece kilo vermenize olanak sağlamaz aksine bir çok sağlık sorununa da iyi gelmesiyle bilinir. Gaps diyetinde anksiyete, otizm, şizofreni, epilepsi, depresyon ve daha bir çok hastalığa iyi gelecek öneriler ve besinler ile takviye edilir. Fakat gaps diyetini yapmak için mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Gaps diyetinde amaç tamamen bağırsağı korumaktır ve daha düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Gasp diyetinin en dikkat çeken besinleri ise yoğurt, ev yapımı turşu, Hindistan cevizi yağı, avokado, patates, balkabağı, pancar gibi besinleri içerisinde barındırıyor. Bu besinler ile birlikte tüketilen ve yapılan gaps diyetinde diğer diyetlere göre çok daha sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz söz konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu