Güzellik İle İlgili Konular

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri, İnsanlar daha güzel bir görünüme ulaşmak için ve diğer insanların beğenisini toplayabilmek için çeşitli ameliyatlara, çeşitli yöntemlere başvuruyorlar. Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri de bu olayın içerisine dahil olmakta. Daha dikkat çekici ve güzel bir görünüme sahip olmak için kirpiklerinizi bir tık daha ön plana çıkartabilirsiniz. Peki bu işlem nasıl oluyor? Kirpikler nasıl daha ön plana çıkartılabilir?

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

İnsanların geneli kirpiklerinin daha dolgun olmasını ve daha uzun olmasını ister. Fakat bu durum zaman zaman hüsran ile sonuçlanır. Yani her insan uzun kirpiklere veya dolgun kirpiklere sahip olamaz. Kirpiklerinizi bir tık daha uzatmak ve dolgun göstermek için besin takviyesi yapabilirsiniz. Gün içerisinde düzenli olarak vücudunuza A, B ve E vitaminleri alabilirsiniz. Bu vitaminler kirpiklerinizin daha uzamasını hem de kirpiklerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı Kirpikler İçin

Kirpiklerinizi normal halinden daha uzun ve daha dolgun göstermek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise fırça kullanmaktan geçmektedir. Kirpiklerinize uyguladığınız herhangi bir ürün varsa bu ürünü elinizle kullanmak yerine bir fırça yardımı ile kullanmak daha iyi sonuç verecektir. Kullanabileceğiniz fırça bir rimel fırçası olabilir. Veya rimel fırçasına benzer bir fırça da olabilir. Kirpiklerinizin daha güzel bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız mutlaka bu dediğimize kulak verin.

kirpik uzatma ve gürleştirme
kirpik uzatma ve gürleştirme

Uzmanlar tarafından kirpiklerinize badem yağı öneriliyor. Badem yağı kullanarak kirpiklerinizin daha sağlık olmasını sağlayabilirsiniz. Sağlık harici kirpikleriniz badem yağı ile birlikte daha uzun ve daha gür hale bürünecektir. Badem yağı haricinde ise kirpiklerinize yeşil çay sürebilirsiniz. Yeşil çayın kirpikleriniz üzerinde uzama etkisi vardır. Kirpiklerinizin daha hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız dediğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Bu yöntemler harici size önerebileceğimiz kirpiklerinizin her gün düzenli olarak fırça yardımı ile taranması olabilir. Kirpiklerinizi tararken fırçanızın üzerine birkaç damla E vitaminini de akıtmanız kirpiklerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. E vitamini mucizesini şu anda çok fazla insan kullanmakta ve tercih etmektedir. Sizde tercih edebilirsiniz veya hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. E vitamini yerine fırçanıza vazelinde sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu