Yaşam İle İlgili Konular

Pandemi Döneminde Lazer Epilasyon

Pandemi Döneminde Lazer Epilasyon, lazer epilasyonu için doğru zaman mı ? Epilasyon yaptırmak için ne yapmalıyız ? Bu yazımızda COVID-19 döneminde lazer yaptırmak isteyen kullanıcılarımız için dikkat edilmesi hijyen kurallarından ve sürecin nasıl işlendiğinden bahsedeceğiz.

Pandemi Döneminde Lazer Epilasyon
Pandemi Döneminde Lazer Epilasyon

COVID-19 sebebiyle getirilen yasaklar çoğu yer kapatıldı. İnsanlar evlerinde virüsün geçmesini beklerken haliyle sağlık sorunları da çıkabiliyor. Bu yazıda inceleyeceğimiz sağlık konusu pandemi döneminde Lazer epilasyon nasıl yaptırılmalı ? sorusuna cevap vereceğiz. Tabi hastalığın ilk zamanları kıllarımızın uzunluğunu önemsemiyorduk. Fakat gün geçtikçe bir sorun haline geldi ve oldukça canımızı sıkmaya başladı.

Dikkat edilmesi gereken konular!

Bu zamanda canımızı sıkan uzayan kıllar için moralinizi sakın bozmayın. Lazerin yanı sıra zayıflamak da ister İlk olarak dikkat edilmesi  gereken konu bu dönemde kesinlikle ağda yapılmamasıdır. Lazer epilasyon yaptıracağımız yerin hijyen ve sağlık kurallarına uyması gerekir. Eğer uyulmaz ise çeşitli sağlık hastalıkları ortaya çıkabilir.

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemidir ve son yıllarda en çok tercih edilmiştir. Lazer ışığı ile sağlıklı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulabiliriz. Tabi ki lazer ışığı bildiğimiz ışıklardan farklı ve özeldir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanır ve çevresindeki dokuya herhangi bir zarar vermeden kıl kökünü koparır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır ?

Lazer epilasyonu 12 yaşından büyük ve cilt tipine uygun olan herkese uygulanır. Lazer epilasyonunu tercih edilen yerlerde yaptırırsanız sağlık açısından olumlu sonuç alırsınız. Tercih edilen yerine daha farklı yerlere giderseniz hem cilt sağlığınız hem de kendi sağlığınız risk altına girebilir.

 

Lazer Epilasyonu Nasıl Yapılır ?

COVID-19 tüm dünyayı etkilemiş durumda ve dışarı çıkmamaya özen gösteriyoruz. Lazer seansı için gideceğiniz yeri iyice araştırmanızı öneririz. Temizliğe ve hijyene önem verilmiş yerlere gidilmesini tavsiye ediyoruz. Lazer epilasyonu gibi uygulamalar bahar ve kış aylarında yapılması tavsiye ediliyor. Epilasyon yaptırılırken kullanılacak olan malzemelerin özel bir dezenfektan ile dezenfekte edilmelidir. Örtü tercihi ise her hastaya tek kullanımlık olan örtüler tercih edilmelidir. Lazer epilasyonunu uygulayan kişide ise maske takmaya ve eldiven kullanmasına dikkat edilmesi lazım. Yüzeye çıplak elle temas edilmemesi gerekmektedir. Lazer merkezlerinin bu kurallara uyması takdirde epilasyon işleminizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Yine de tercih edilen lazer merkezlerine gitmeniz gerekmektedir.

Klinikler tekrar açıldıktan sonra bazı hastaların daha fazla tüy uzaması olduğunu görebilirsiniz. Onlar için 1-2 seans fazladan yaptırmaları gerekmektedir. Tabi ki herhangi bir estetik uygulaması bu dönemde ekstra önlemler yüzünden maliyeti biraz daha fazladır. Ancak genel olarak verdiğiniz maliyete değecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu