Anne Sağlığı Konuları NelerSağlık İle İlgili Konular

Sağlıklı Gebelik Sonlandırma İşlemleri

Sağlıklı gebelik sonlandırma günümüzde çok fazla tercih edilen bir işlemdir. Olası adet kanamalarında, menopozun etkisiyle rahimin içinde kalınlaşmalar da, rahimin içinde belli oranda sıvıların birikmesi durumunda ya da kist olduğunda yapılmaktadır. Aynı zamanda istenmeyen bir gebelik durumunda ya da anne karnında ölü bir fetus oluştuğunda işlem yapılmaktadır.

Gebelik Sonlandırma Nasıl Yapılmaktadır?

Kürtaj işleme önceden kazıma yolları ile yapılmaktaydı ancak günümüzde bu yöntem biraz sakıncalı olduğu için vakumlu kürtaj yöntemi yapılmaktadır. Tek kullanımlık olan steril ürünler sayesinde rahmin içine girilerek, negatif basınç yok edilmektedir. Burada içerisinde bulunan enjektör ile birlikte işlem sağlanarak herhangi bir dokunun kalmadığından emin olacak şekilde tekrarlanmaktadır. İşlemler yaklaşık 5 ile 6 dakika arası sürmektedir. Kürtaj işlemini istanbul kürtaj oldukça profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Hiçbir sağlık problemine yol açmadan oldukça rahat ağrısız hafif bir şekilde atlatmış olunmaktadır.

Gebelik Sonlandırma İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Bu yapılan işlemin büyüklüğüne göre değişim göstermektedir. Eğer gebelikte ilgili bir kartal kürtaj işlemi yapılacaksa yaklaşık 5 ila 10 dakika arasında işlem bu süreçte yapılmaktadır. Ancak daha detaylı bir işlem kist rahim alma gibi işlemler söz konusu ise bunun süresi daha uzun bir şekilde sürmektedir. İşleme başlanmadan önce kişiye muhakkak anestezi verilmektedir. Yapılan anesteziden sonra, hasta işleme alınmaktadır. Daha sonra operasyondan çıkan hastanın ayılması beklenmektedir. Bu operasyona girmeden önce hastanın yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Operasyona girmeden önce 4 ile 6 saat arasında yeme ve içme yapmaması gerekir. Operasyondan çıktıktan sonra ise bir iki saat içerisinde normal hayatına geri dönmektedir.

Pahalı Bir İşlem midir?

Bu işlemin ne olduğu doğrultusunda farklılık göstermektedir. İşlemin ne kadar uzun süreceği, hangi operasyonlardan geçeceği fiyat konusunda değişkenlik gösterir. Bebeğin kaç haftalık olduğu ya da rahim ile ilgili bir problem olup olmadığı uzman tarafından belirlenerek yapılmaktadır. Yapılan operasyonun süresi operasyonun süre boyutu, işlem sırası göz önünde tutularak bir fiyat belirlenmektedir. Fiyat doğrultusunda eğer doktor ve hasta anlaşırsa bir gün belirlenerek işlem sağlanmış olmaktadır. Oldukça problemsiz ve kısa süren bu işlem sonrasında hasta eski sağlığına hemen kavuşmaktadır. Operasyon oldukça kısa ve tehlikesiz bir işlem olarak sürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu