Anne Sağlığı Konuları Neler

Anne Sütüne En Yakın Bebek Maması Hangisi?

Anne Sütüne En Yakın Bebek Maması, şu anda satışta olan 3 tür bebek maması vardır. Bunlar, yenidoğanlar için bebek mamaları, gazlı bebekler için özel mamalar ve protein hidrolizatlı mamalar olarak bilinmektedirler. Tabii ki de hiçbir mama anne sütünü yerini tutmamaktadır. Ancak bu mamalar anne sütüne yakın besin değerleri taşımaktadırlar.

Bebek Maması Markaları

Piyasada belli başlı hazır mama markaları vardır. Bu markalara Aptamil, Aptamil Prosyneo, Bebelac ve Bebelac Gold, Similac, Hero Baby, Humana, Hipp, Golden Goat ve Evolvia örnek gösterilebilir.

Aptamil bebek sütünün içeriğinde de prebiyotik lif, omega-3, omega-6, uzun zincirli PUFA  (balık yağı içeriği), taurin, nükleotit, vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Aptamil’in en belirgin ve önemli özelliği ise anne sütündeki prebiyotik liflere en yakın etkiyi göstermesi ve bu prebiyotik lifleri içeriyor olmasıdır. Aptamil’den farklı olarak, Aptamil’in yeni maması olan Aptamil Prosyneo ise anne sütünde bulunmakta olan bir probiyotik çeşidi bifidobakterium breve M16-V içermektedir.

Anne sütüne en yakın mama markalarından bir tanesi de Bebelac’tır. Bebelac’ın içeriğinde; demir, omega-3, omega-6, protein, kalsiyum, folik asit, vitamin, mineral,  prebiyotik lif, balık yağı, nükleotit ve taurin bulunmaktadır.

Doğumdan itibaren kullanabilen Bebelac Gold ise fermente içeriklidir. Yani Bebelac Gold, fermente edilmiş yoğurt ve kefir gibi doğal besinlerdeki gibi benzer bir mayalanma aşamasına sahiptir.

Similac mamasının içeriğinde nükleotit ilavesi, prebiyotik, B12, C,D,E,K vitaminleri, laktoz+oligosakkarit ve palmiye yağı içermeyen özel yağ karışım vardır.

Herobaby bebek sütü ise nükleotit, omega-3, omega-6 yağ asitleri ve prebiyotik içermektedir.

Humana bebek sütü de Omega-3, omega-6, galakto-oligosakkarit ve nükleotit içerir.

Hipp adındaki bebek maması da organik bebek maması markası olarak da dikkatleri çekmektedir. Hipp bebek maması hem glüten hem de ilave şeker içermez. İçeriğindeki bileşenler sayesinde anne sütüne eş değer mamalardan bir tanesi de Hipp hazır mamasıdır.

Keçi sütünden üretilen mama Golden Goat, protein ve yağ asidi gibi birçok gerekli besin maddesini içerir.

Yenidoğan bebekler için anne sütüne en yakın mamalardan biri de Evolvia’dır. Bu mama prebiyotik lif, omega-3 yağ asidi, demir, vitamin, nükleotit ve taurin içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu