Yaşam İle İlgili Konular

Seyahat Tutkunlarının Odak Yerleri

Seyahat Tutkunlarının Mutlaka Görmesi Gereken Yerler, birçok insanın hayali Dünya’nın her yerini gezmektir. Neredeyse her ülkenin kendine özgü güzel ve tarihi mekanları bulunmaktadır. Arizona’dan Kanada’ya Peru’dan Yeni Zelanda’ya kadar her yeri gezmek kim istemez? Birbirinden güzel manzaraları sosyal medyada paylaşmak güzel olacaktır. Seyahat etmeyi seviyorsanız ve nereye gideceğinize karar veremiyorsanız bu yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Dünya’da çeşitli yerleri gezip görürken farklı kültürlere de şahit olursunuz. Farklı kültürlerde ise yemek kültüründen tutun giyim kültürüne kadar birçok çeşit bulunmaktadır. Dünya’yı gezmek istiyorsanız ve nereye gideceğinizi karar veremediyseniz mutlaka oranın araştırmasını yapmalısınız. Önceden rezervasyonunuzu ayarlayıp her şeyi düzene sokmalısınız.

Bu yazımızda sizlere seyahat tutkunlarının mutlaka görmesi gereken yerlerinden bahsedeceğiz. Dünya’yı gezme gibi bir hayaliniz varsa sizi sevindirecek haberimiz var.

İrlanda Macerasına Ne Dersiniz?

 

İrlanda’yı ilk defa gezilecek yerler arasında duymuş olabilirsiniz. Ancak İrlanda popüler olmamasına rağmen gezilecek yeri çoktur. Yeni bir şeyler deneyimlemek istiyorsanız mutlaka gitmelisiniz. Dublin, İrlanda’nın başkentidir.  Dublin’e giderek çeşitli etkinliklerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca dünyanın neredeyse her tarafında yapılan İrish Pub’lara gidebilirsiniz. İrish Pub’da efsanevi müzikler ile eğlenebilirsiniz. Eşsiz doğa manzarasını da seyredebilirsiniz. Ekstra olarak gezilecek ve görülecek bir yer daha vardır. Orası ise Burren ile Galway’in sokaklarıdır. Burren ile Galway’in sokakları sizleri büyülemekle kalmayıp görüntüsü itibari ile insana huzur vermektedir. Manzarasında dağ çiçekleri ve kireç taşı bulunmaktadır.

Arizona’nın Gezilecek Yerleri Neresidir?

 

Şimdi gelelim Arizona’nın gezilecek yerleri neresidir? sorusunun cevabını vermeye. Arizona’da en biyolojik çöllerinden birisi bulunmaktadır. O çöllerden birisi de Sonoran Çölü’dür. Muhteşem görüntüsüyle insanı adeta kendine çekmektedir. Sonoran Çölü  Amerikan Güneybatısında bulunmaktadır. Etkinlik olarak açık hava maceraları ile son sürat heyecanınızı katlayabilirsiniz. Ekstra olarak Salt Nehri’nde rafting ve kayak yapabilirsiniz. Çöl boyunca bisikleti sürebilir ve Büyük Kanyon’da uçuş yapabilirsiniz.

Rioja Şarap Macerası

Rioja şarap bölgesini daha önce duydunuz mu? Bu bölge İspanya’da bulunmaktadır. Eğer aklınızda İspanya ülkesine gitme gibi bir fikriniz varsa mutlak bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Ayrıca bisikletle gezmek istiyorsanız Camino de Santiago bölgesinde gezebilirsiniz. Elciego bölgesinde zihin bükücü mimari bulunmaktadır. Zihin bükücü mimariyi görebilirsiniz. O bölgede farklı bir unsur bulunmaktadır. Yerel tapaslar vardır. Çok lezzetlidir ve denemenizi tavsiye ederiz. Bir diğer yemek önerimiz ise Michelin yıldızlı mutfaklarının tadını çıkarabilirsiniz. Bu bölgede kalmak istiyorsanız butik oteller ve hanlar bulunmaktadır. Bu bölgelerde kalabilirsiniz. Umarız tatiliniz keyifli geçer.

 

İlginizi Çekebilir: En İyi İnstagram Moda Hesapları?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu