Yaşam İle İlgili Konular

Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir, gül suyunun cilde ne kadar yararlı olduğunu biliyor muydunuz ? Gül suyu hem mis gibi kokusu ile bizi büyülüyor hem de cildimize iyi gelecek içeriği ile cildimize bakım yapıyor . Özellikle doğal yoldan bakım isteyenler bu yazımızı dikkatli okusun. “Peki bu gül suyu cildimize ne gibi yararlar sağlar ?“ sorusuna cevap verelim.

Gül suyunun cilde faydaları nelerdir?

Gülü hayatımızda çok kullanıyoruz. İlk başta aklımıza gülün çiçek olduğu gelir. Bitkiden nasıl bakım yapılır diye sakın düşünmeyin çünkü bu yazımızda işinize yarayacak çok önemli bilgiler var. Bu tür şeyler önemli olduğundan unutmamanız için bir yerlere kazımanızı öneririz. Günlük hayatta sabun , yüz temizleyici gibi ürünleri sık sık kullanıyoruz . Ancak aşırı kullanılması sonucu cildimizin pH oranını bozabilir ve akne gibi hastalıkların çıkmasına sebebiyet verebilir. Gül suyunun bize ilk faydası ise pH dengesini normale getirerek korumaya yardımcı olur.

Gül suyunun bize diğer bir faydası ise sivilce ve akne sorununu önlemesidir . Yüzümüzde oluşan fazla yağların giderilmesinde yardımcı olur . Sivilce yüzünden bakteri üremesini engeller . Yüzünü doğal yollarla korumak isteyenler için kullanılması gereken üründür .

Peki gelelim gül suyunu elde etmeye. Biz şimdiden uyarımızı verelim . Evde gül suyu yapmak son derece tehlikelidir ve cildinize kalıcı hasar veya zarar verebilir. Çünkü gül suyu özel olarak testlerden geçerek marketlere ulaşıyor. Evde yapmamaya özen gösterin ve bu ihtiyacınızı marketten gidermeye çalışın.

GÜL SUYUNUN KULLANIM ŞEKİLLERİ

Gül suyunu marketlerden almaya özen gösterelim dedik . Peki aldıktan sonra bu gül suyu ne işe yarar ? Bu soruların birden fazla yanıtı hali hazırda mevcut.

1.Toner olarak gül suyu 

2. Temizleyici olarak gül suyu

Gül suyunun bir diğer özelliği ise cildimizi temizleyici olarak kullanılmasıdır. Bu yöntemde gül suyu yüzünüzde gün boyunca ulaşabilecek kiri ve terleri engellemeye yardımcı olur. Temizleyici olarak gül suyunu kullanmak için elinize bir sprey alın ve gül suyunu içine dökün. Ancak gül suyunu marketlerden almaya özen gösterin aksi taktirde yüzünüze zarar verebilir. Gül suyunu spreyin içine döktükten sonra yüzünüzün tamamına sıkın ve yaklaşık 20 saniye yüzünüzde bekletin. Bir havlu veya mendil yoluyla yüzünüzü silin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu