Sağlık İle İlgili Konular

İp Atlamanın Faydaları Nelerdir?

İp Atlamanın Faydaları Nelerdir, insanlar günlük hayatları içerisinde kilo verebilmek için türlü türlü yollara başvurur ve bu başvuruları sonucunda hiçbir etkiyi göremezler. Yani kilo vermek uğruna çıkmış oldukları bu yolda maalesef üzüntü ile karşılaşırlar. Kilosunu hızlı bir şekilde ve sağlıklı bir şekilde vermek isteyenler için oluşturduğumuz muazzam önerileri içeren bir konu hazırladık. Genel olarak ip atlamanın faydaları ile ilgili, konumuz göbeğinizin erimesini de sağlayabilir mi? Gelin hep birlikte inceleyelim.

İp Atlamanın Yararları

İp atlamak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Özellikle kalp ve damar hastalıkları olan bireyler bu tür sporları yaparken çok dikkat etmesi gerekir. Ani bir hareketlerinde hiç istenmedik sonuçlarla karşılaşabilirler. Daha doğrusu herhangi bir sağlık problemine sahipseniz bu tür sporları yapmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Şimdi faydalarından bahsedelim.

İp Atlamanın Faydaları
İp Atlamanın Faydaları

İp atlamak birçok spora göre daha fazla kas ve bacak sistemini güçlendirmektedir. Yani ip atlayarak kas ve bacak sistemlerinizi çalıştırmış olacağınızdan bu sistemlerinizin hızlı bir şekilde gelişmesine neden olursunuz. Bu sayede alt bacağınızda daha az sakatlanmalar meydana gelir. Aynı zamanda ip atlamak diğer sporlara göre çok daha fazla koordinasyon hareketi içerisinde olmanızı sağlayacağı için yoğun bir tempo ile yapılır. Yoğun tempo ile ve koordinasyon ile göz, ayak ve ellerinizdeki yetiler çok daha fazla gelişmiş olur. İp atlamanın beyine de birçok yararı vardır. Beyin, el bilekleri ve ayakta bulunan kas gruplarını çalıştıran ip atlama olayı bu 3 sistem arasında bir koordinasyon kurarak bu sistemlerin daha iyi çalışmasını sağlamış olur. Sistemler arası iletişim artmış olur.

İp Atlamak Göbek Eritir Mi?

İp atlamak yerine başka bir şey yaparım demeyin. Çünkü kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey günlük düzenli olarak ip atlıyor olmak. İp atlayarak birçok spordan çok daha fazla kilo verebilirsiniz. Yani 30 dakika boyunca ip atladığınızı düşünürsek bu 30 dakikalık süre 30 dakika koşmanızdan çok daha fazlasına denk gelmektedir. Her zıplamanız ile birlikte 0,1 oranında yağ ve kalori yakımı gerçekleştirirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu