Güzellik İle İlgili Konular

Sivilce İçin Ev Yapımı Maske

Sivilce İçin Ev Yapımı Maske, büyük küçük herkesin rahatsız olduğu istenmeyen bir durum olan sivilcelerden kurtulmak için insanlar çeşitli çareler aramaktadır. Özellikle ergenlik çağındaki gençlerin bir türlü kurtulamadıkları çok sinir bozucu kocaman sivilcelerin özellikle yüzün en dikkat çekici bölgelerinde çıkmasına engel olmak için uygulanabilecek yöntemler vardır.

Sivilce, çok sık karşılaşılan ve özellikle ergenlik döneminde gençlerin yaşadığı sorunlardan biri olmasına rağmen ilerleyen yaşlardaki insanlarda da görülebilen bir cilt hastalığıdır. Önemsenmeyerek zamanında müdahale edilmeyen sivilceler ilerleyen dönemlerde geçmeyen ve yok edilmesi zorlaşan izler bırakabilir. Bu nedenle çıkan sivilceler doğru yöntemler kullanılarak kurutulmalı ya da çıkmasını önlemek için gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Sivilce Neden Çıkar?

Sivilcelerin oluşum nedeni kıl köklerinin çeşitli nedenlere bağlı olarak tıkanmasıdır. Kullanılan temizlik ürünlerinin oluşturduğu kalıntılar, toz, kir, parfüm gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi hormon dengesizliğine bağlı olarak da çıkabilmektedir. Hormonal dengesizliğe bağlı olarak çıkan sivilceler doktor tarafından belirlenecek uygun bir müdahaleyle tedavi edilmelidir.

sivilce için maske

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Can sıkıcı sivilcelere çözüm aramak aşamasında en çok uygulanan yöntemlerden birisi evde sivilce maskesi yapmaktır. Evde yapılan sivilce maskelerinin en etkili sonuç verenlerinden birkaç tanesini sizler için derledik. Bilinen en iyi ev yapımı sivilce maskeleri şunlardır;

  • Limonlu sivilce maskesi, kısa sürede etkisini gösteren etkili limon maskesi için 3 yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı bal güzelce karıştırılır. Ve kullanıma hazır bile.
  • Çilek- yoğurt maskesi, yağlı ciltlerde oluşan sivilceler için kullanılmaktadır. 6- 7 tane orta boy çilek ezilerek 1.5 yemek kaşığı ev yapımı yoğurtla karıştırılarak kullanılır. Bu maske mutlaka ev yapımı yoğurt kullanılarak hazırlanmalıdır.
  • Yumurta akı maskesi, bir yumurtanın akı, 2 yemek kaşığı bal ve 1 2 damla limon suyu karıştırılır. Kullanıma hazır.
  • Zerdeçal maskesi, 1 tatlı kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal karıştırılarak uygulanır. Sadece sivilceleri yok etmek için değil sivilce lekelerini de yok eden çok etkili bir maske tarifidir.

Tarifi verilen bütün maskelerin temizlenmiş cilde uygulanması alınacak sonucu için gereklidir.

İlginizi Çekebilir: Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu